Apel o wsparcie dla małej Zosi

Apel o wsparcie dla małej Zosi - sokólskiej parafianki.
"Drodzy Państwo, jak co roku kierujemy do Was serdeczne podziękowania zarówno za przekazanie 1% podatku, jak i za wszelkie darowizny oraz, co bardzo dla nas ważne - miłe słowo, wsparcie duchowe, modlitwę czy wszelkie cenne informacje, dzięki którym mogliśmy poszerzyć zakres terapii naszej córki. Zosia jest już pełną życia i radości dziewczynką, której stan zdrowia zupełnie nie przypomina tego sprzed roku. Zosia każdego dnia ciężko pracuje na swoje zdrowie".

"Oprócz codziennej pracy z przedszkolnymi terapeutami, w znakomitym prywatnym przedszkolu dla dzieci autystycznych w Białymstoku, Zosia pracuje z neurologopedą, logopedą, dwoma terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem, pedagogiem specjalnym, rehabilitantem oraz uczęszcza do wielu innych poradni. Nie ma dnia bez dodatkowych zajęć, od poniedziałku do soboty. To wiele godzin terapii, rehabilitacji, wyrzeczeń, dojazdów i niekończącej się troski sprawiły, że Zosia dołączyła do rówieśników w zabawie, a czasem nawet w rozmowie. Zaczyna budować swoje pierwsze zdania i mówi przy tym coraz bardziej zrozumiale. Jest jeszcze wiele drzwi, przez które chcielibyśmy przejść, wiele projektów, których dotąd nie byliśmy w stanie zrealizować, ze względu na wiek naszej córeczki, ograniczone środki finansowe czy niekończące się kolejki. Czas działa na naszą niekorzyść. Zaprzestanie terapii może skutkować zatrzymaniem, a nawet cofnięciem rozwoju, dlatego dla poprawy jej społecznego upośledzenia nie możemy przestać szukać pomocy. Jeszcze długa droga przed nami. Państwo wspomagacie realizację naszego wielkiego celu. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy" - Ewa i Paweł Jurgiel.

W imieniu Bractwa św. Spirydona oraz zespołu redakcyjnego, gorąco prosimy o wsparcie leczenia i rehabilitacji dziewczynki. Jej rodzice - Ewa i Paweł, mimo natłoku obowiązków, nie zapominają o Bogu i Cerkwi. Zosia wraz ze swoim bratem Michałem są obecni praktycznie na każdym niedzielnym i świątecznym nabożeństwie. W ubiegłym roku, modląc się o zdrowie, całą rodziną przebyli pieszo drogę z Sokółki na św. Górę Grabarkę. Mogą być wzorem chrześcijańskich wartości dla każdego z nas. Nie pozostańmy obojętni! Każda pomoc będzie nieocenioną dla naszej uśmiechniętej Zosi.

Darowizny na leczenia uroczej Zosi można kierować na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
NIP: 118-14-28-385, KRS 0000037904,
nr konta bankowego: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Koniecznie z dopiskiem: 26383 Jurgiel Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku.
W formularzu PIT, w rubryce 137 "Numer KRS" należy wpisać: 0000037904 
W rubryce 139 „Cel szczegółowy 1%” należy wpisac: 26383 Jurgiel Zofia

 

Adam Matyszczyk

Script logo