Archiwum 2016-01-11 - Kolędowanie w Nowym Dworze

  • Foto: Daniel Szczurko

    Foto: Daniel Szczurko

2016-01-11
7 stycznia, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, grupa młodzieży z parafii prwosławnej w Nowym Dworze postanowiła podtrzymać starą, barwną i jakże radosną tradycję kolędowania. Niosąc ze sobą własnoręcznie przygotowaną gwiazdę, młodzi ludzie gromkim śpiewem sławili Narodzonego Chrystusa. 8-osobowa grupa odwiedziła wsie: Chilmony, Holaki, Koniuszki, Dubaśno, Nowy Dwór i Synkowce.

Kolędowanie niewątpliwie jest celem samym w sobie, jednak w ten sposób młodzież postanowiła też wesprzeć swoją parafię. Podobnie jak w ubiegłym roku, zebrane fundusze zostaną ofiarowane na rzecz tutejszej świątyni. Nagrodą dla kolędników będą zaś, mające się odbyć niebawem, kulig i ognisko. Idea ta jest próbą aktywizacji młodzieży do życia bliżej Cerkwi. Pomysłodawcy chcą zaprosić wszystkich tych, których nie udało się namówić do wcześniejszych działań i pokazać, że z oddolnej inicjatywy można zrobić wiele dobrego na rzecz cerkwi, parafii a nawet gminy, postępując przy tym jak prawowity prawosławny chrześcijanin.

Kolędnicy serdecznie dziękują wszystkim za gościnę i otrzymane datki. Jedyne nad czym ubolewają, to fakt, iż nie udało się odwiedzić wszystkich parafian.

FOTO:

http://cerkiew-sokolka.pl/archiwum/?nowa-radost-stala-()

Adam Matyszczyk

Script logo