Archiwum 2016-02-03 - Ognisko w Nowym Dworze

  • Foto: Daniel Szczurko

    Foto: Daniel Szczurko

2016-02-03
W minioną niedzielę (31.I), w nowodworskiej parafii p.w. św. Mikołaja miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Grupa kolędnicza, która nie tak dawno sławiła wśród parafian Narodzenie Chrystusa, zorganizowała integracyjne ognisko. Ta skromna inicjatywa była formą podziękowania parafianom za miłe przyjęcie kolędników oraz za ofiarność na rzecz cerkwi.

To właśnie dzięki ich hojności będzie możliwa realizacja kolejnych inwestycji, zarówno tych zewnętrznych i dających się zauważyć na pierwszy rzut oka, jak też tych mniej widocznych acz niezbędnych dla sprawowania nabożeństw. To popierane przez proboszcza ks. Józefa Sitkiewicza przedsięwzięcie miało również zachęcić nowe osoby do wspólnego działania na rzecz parafii. Po uprzednim uczestnictwie w Boskiej Liturgii, na placu nieopodal świątyni, kilkadziesiąt zgromadzonych osób długo rozmawiało o przyszłości o cerkwi oraz na inne tematy, spędzając miło ów czas.

Pamiętając że cerkiew to nie tylko budynek czy instytucja a przede wszystkim ludzie, organizatorzy i proboszcz wyrażają nadzieje na dalszą wspólną i jeszcze bardziej efektywną pracę.

FOTO:

http://cerkiew-sokolka.pl/archiwum/?ognisko-w-podziekowaniu-za-kolede

Adam Matyszczyk

Script logo