Dzieci z sokólskiej parafii w Radiu Orthodoxia

  • Foto: o. Justyn Jaroszuk

    Foto: o. Justyn Jaroszuk

W minioną sobotę (14 grudnia), kilkoro dzieci z sokólskiej parafii odwiedziło studio prawosławnego radia "Orthodoxia". Specjalne zaproszenie do swoich uczniów wystosowali katecheci o. Piotr Pietrowski i o. Justyn Jaroszuk. Dzieci poproszono o przygotowanie kolejnego odcinka audycji dla najmłodszych pt. „Źródełko”. Kliknij, aby posłuchać audycji.

Przywitani przez dyrektora radia o. Mateusza Kiczko i redaktorkę m. Katarzynę Kiczko, nasi podopieczni najpierw zwiedzili pomieszczenia rozgłośni i zapoznali się z tajnikami warsztatu dziennikarskiego. Najmłodsi mogli zobaczyć na czym polega realizacja audycji, a następnie nagrać własny odcinek „Źródełka”. Redaktorzy przyznali, iż dzieci rewelacyjnie przygotowały się do powierzonych im zadań i z pewnością zagoszczą jeszcze w progach prawosławnej rozgłośni. Można więc śmiało powiedzieć, iż do studia weszli jako amatorzy, ale wyszli już jako nieco doświadczeni „radiowcy”. Nasi podopieczni zwiedzili także cerkiew Św. Ducha na białostockim Antoniuku. Po największej prawosławnej świątyni w Polsce oprowadził ich ks. diakon Jan Tichoniuk. Duchowny przybliżył zebranym historię cerkwi i z chęcią odpowiadał na pytania.

Radio "Orthodoxia" nadaje codziennie w godz.: 16:00 - 21:00, na częstotliwości 102,7 FM. Rozgłośni można także słuchać w internecie - na stronie www.orthodoxia.pl
Audycja „Źródełko” z udziałem sokólskich dzieci zostanie wyemitowana w najbliższy piątek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

 

m. Joanna Maksymowicz-Jaroszuk

Script logo