Międzynarodowy Konkurs “OrthPhoto Awards”

  • Foto: materiały prasowe organizatora

    Foto: materiały prasowe organizatora

Portal fotograficzny Orthphoto.net organizuje nowy międzynarodowy konkurs fotograficzny OrthPhoto Awards, który jest skierowany zarówno do fotografów profesjonalnych jak i amatorów. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie dzielenia z szerszą publicznością pięknem Cerkwi prawosławnej, jej tradycji, obrzędów i życia wiernych.

Prace fotograficzne do konkursu będą przyjmowane do 2 lipca 2021 r., w czterech kategoriach: miejsca, reportaż, ludzie, detale. Zgłoszenia będą również przyjmowane w trzech specjalnych kategoriach: z archiwum, historie, covid-19. Uczestnicy mogą zgłaszać maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii, przy czym w specjalnej kategorii "historie" będą akceptowane serie po 5-10 zdjęć. Nie zabraknie również specjalnej nagrody dla młodych fotografów.

- OrthPhoto Awards to nie tylko konkurs prezentujący profesjonalne i amatorskie zdjęcia, ale także miejsce, w którym mamy nadzieję, prawosławni wierni z całego świata będą mogli dzielić się swoimi tradycjami i wiarą w Jezusa Chrystusa - powiedział Aleksander Wasyluk, Prezes OrthNet, współtwórca portalu Orthphoto.net. W ciągu ostatniego roku wszyscy doświadczyliśmy izolacji. Nie spodziewaliśmy się, że może być to możliwe w naszym coraz bardziej wzajemnie skomunikowanym świecie. Mamy nadzieję, że OrthoPhoto Awards stanie się małym remedium na tę izolację - dodał.

Konkurs będzie oceniany przez międzynarodowy panel jurorów, a za najlepsze zdjęcia w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody. Najlepsze zdjęcia oraz nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie i opublikowane w albumie Kolory Prawosławia opracowanym i wydanym przez Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej. Ceremonia wręczenia nagród połączona z warsztatami fotograficznymi planowana jest w Polsce na sierpień 2021 roku.

Aby uzyskać więcej informacji lub wziąć udział w konkursie, odwiedź stronę: www.awards.orthphoto.net. Banery internetowe, które można wykorzystać do promowania projektu w sieci i wśród znajomych znajdziesz na: http://awards.orthphoto.net/promotion-pl.php. W celu uzyskania informacji o sponsoringu i współpracy partnerskiej prosimy o kontakt z Aleksandrem Wasylukiem pod adresem alik@orthphoto.net. Aby uzyskać więcej informacji na temat konkursu fotograficznego, skontaktuj się z nami pod adresem info@orthphoto.net

OrthPhoto jest międzynarodową społecznością fotografów profesjonalnych i amatorów, którzy prezentują wiarę i kulturę związaną z prawosławiem poprzez swoje fotografie. Portal ma 11 wersji językowych, zawiera ponad 100 tys. zdjęć z ponad 80 krajów i ponad 5 tys. zarejestrowanych użytkowników. Założona w 2004 roku inicjatywa OrthPhoto jest wspierana przez międzynarodowy zespół redakcyjny. OrthPhoto jest współautorem 9 albumów fotograficznych i zorganizowało liczne wystawy w ponad 15 krajach.

 

Adam Matyszczyk
za: OrthPhoto.net, Aleksander Wasyluk

 

Script logo