Modlitwa i zabawa na zakończenie roku szkolnego

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Już za kilka dni oficjalnie zakończy się rok szkolny, a uczniowie rozpoczną upragnione wakacje. Dzisiejszego popołudnia, zarówno dzieci i młodzież jak też rodzice i opiekunowie, mieli przedsmak beztroskiego odpoczynku i zabawy, uczestnicząc w festynie z okazji zbliżającej się przerwy w nauce. Przedsięwzięcie zorganizowało Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu wraz z parafią Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Ostrowiu Północnym oraz miejscowym ośrodkiem wypoczynkowym Zielony Zakątek.

Spotkanie rozpoczęło się dziękczynną modlitwą w zabytkowej i pięknie odrestaurowanej ostrowskiej cerkwi. Następnie zebrani udali się na teren znajdującego się nieopodal ośrodka wypoczynkowego, gdzie na wszystkich chętnych czekały smakowite przekąski, lody, kiełbaska z ogniska oraz liczne gry i zabawy.

- Zebraliśmy się dziś, by społecznością całego dekanatu, pod egidą Bractwa św. Spirydona, podziękować Bogu za mijający rok szkolny. Są wśród nas uczniowie, rodzice, nauczyciele - sława Bogu za to. W Ewangelii, którą czytaliśmy na molebnie, słyszeliśmy słowa Chrystusa skierowane do człowieka, który otrzymał uzdrowienie z choroby. Uzdrowionych było dziesięciu, ale tylko jeden z nich wrócił, aby Bogu za to podziękować. I Chrystus zwrócił na to uwagę, wszak oczyszczonych było dziesięciu, a dlaczego wrócił tylko jeden? Chrystus mówił też o wierze tego człowieka, która to wiara sprowadziła go z powrotem ku Bogu. Tak i my drodzy zebrani, jesteśmy dziś tu, by Bogu podziękować. Kiedy zaczyna się nowy rok szkolny - radujemy się, gdyż jesteśmy wypoczęci, gotowi do nauki. Ale co będzie w ciągu tego roku - nie wiemy! Czy dotrwamy do końca? Dotrwaliśmy, choć na pewno były problemy i przeżycia. Modliliśmy się na początku drogi, by Bóg błogosławił nam na ten rok, a dziś za to wszystko dziękujemy. Prosimy też o błogosławieństwo na nasze wakacje, które się zaczynają. Pamiętajcie jednak, że nie ma wakacji od Boga. Chrystus mówi nam: "Nieustannie módlcie się". W czasie odpoczynku, gdy nie będziecie zajęci nauką i szkołą, nie zapominajcie o Bogu. Proście i dziękujcie za te przeżyte dni. Jeżeli będziemy z Bogiem, On nas nie zostawi i da wszystko to, co jest nam w życiu potrzebne - powiedział proboszcz ostrowskiej parafii o. Aleksander Klimuk.    

- Witam was bardzo serdecznie. Chciałbym podziękować za to, że przyjechaliście i zechcieliście wziąć udział w kolejnej naszej imprezie. Szczególne podziękowania kieruję w stronę o. Justyna i m. Joanny oraz Dominika Bohdan, którzy wraz z proboszczem i właścicielami ośrodka, zorganizowali całe przedsięwzięcie - powiedział Daniel Szczurko przewodniczący Bractwa św. Spirydona. W dalszych słowach przewodniczący zaprosił też do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę oraz wydarzeniu, które Bractwo zorganizuje na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania proboszczowi ostrowskiej parafii - o. Aleksandrowi Klimukowi wraz z matuszką Ludmiłą i całą miejscową społecznością. Gorące podziękowania kierują też na ręce właścicieli Zielonego Zakątka - Państwa Moniki i Roberta Kurza, którzy do swojego urokliwego obiektu zapraszają nie tylko na chwilę, ale i na dłuższy wypoczynek o każdej porze roku - a uwierzcie, warto tu przyjechać! Słowa uznania należą się także przewodniczącemu Bractwa św. Spirydona - Danielowi Szczurko, który po pandemicznej przerwie nie szczędzi sił, zapału, czasu i pracy, by inicjować kolejne przedsięwzięcia integrujące społeczność oraz aktywować nowe osoby do działania.

 

Adam Matyszczyk

Script logo