Podziękowanie Zarządowi Powiatu Sokólskiego oraz Staroście Sokólskiemu.

Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu składa serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Sokólskiego oraz Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko za wsparcie w realizacji projektu modernizacji witryny internetowej cerkiew-sokolka.pl.
Dzięki przyznanemu dofinansowaniu przeprowadziliśmy prace modernizacyjne serwera i strony. Nasza witryna ma obecnie większe możliwości konfiguracji a co ważniejsze, zyskała dodatkowe miejsce na kolejne setki zdjęć i mamy nadzieję - ciekawych artykułów. Dzięki wsparciu Powiatu Sokólskiego uruchomiliśmy też niniejszą zakładkę, poświęconą Bractwu.

Internet jest obecnie jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się środków przekazu na świecie. Z uwagi na coraz szerszy dostęp, w tym za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jest szybkim i łatwym źródłem informacji. Właśnie dlatego trzy lata temu zdecydowaliśmy się na utworzenie witryny internetowej, mającej informować społeczność prawosławną Sokólszczyzny, zarówno o bieżących wydarzeniach, jak też strukturze Dekanatu Sokólskiego i szczegółach dotyczących poszczególnych parafii wchodzących w skład okręgu. Tak powstała strona cerkiew-sokolka.pl. Na jej łamach publikowane są relacje z praktycznie wszystkich świąt parafialnych, pielgrzymek oraz najważniejszych wydarzeń, zarówno lokalnych jak i ogólnie związanych z życiem Cerkwi w Polsce. Czy założenie to przyniosło oczekiwany efekt? Naszym zdaniem tak, ponieważ cerkiew-sokolka.pl stała się skarbnicą wiedzy i informacji nie tylko dla prawosławnych ale i dla wszystkich mieszkańców Sokólszczyzny. Dość powiedzieć, iż w ciągu trzech lat istnienia, strona zanotowała ponad 155 tys. odsłon. Jest to dla nas ogromna radość, ale i duże wyzwanie. W tym kontekście wsparcie powiatu sokólskiego jest naprawdę istotne i z pewnością przyniesie wymierne korzyści.

DZIĘKUJEMY!

w imieniu zarządu Bractwa
Adam Matyszczyk

Script logo