Pomogliśmy Piotrowi, pomóżmy Olusiowi

  • Oluś Sacharko podczas rehabilitacji

    Oluś Sacharko podczas rehabilitacji

Kiermasz słodkości, który podczas minionych Dni Nowego Dworu, wspierał leczenie Piotra Białomyzego, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi Chilmony, rodziny i przyjaciół Piotra, wójta Andrzeja Humiennego, ludzi dobrej woli, a także dzięki ofiarności wszystkich, którzy odwiedzali przygotowane stoisko, udało się zebrać fundusze na kilka tygodni intensywnej rehabilitacji w otwockim ośrodku.
Już w najbliższą niedzielę (7 lipca), podobne przedsięwzięcie zostanie zorganizowane w Siderce, podczas święta parafialnego na prawosławnym cmentarzu. Kiermasz słodkości "Na Jana" to inicjatywa rodziców i przyjaciół Olka Sacharko.

Chłopiec przechodzi obecnie intensywną terapię. Zajęcia ruchowe z elementami metody SI, zajęcia z neurologopedą, terapia metodą Vojty i terapia kombinezonowa oraz masaż rozluźniający wypełniają pięć z siedmiu dni tygodnia. Sporo tego jak na niespełna 2,5 letnie dziecko, jednak Oluś dzielnie walczy, podobnie jak jego rodzice. Dużą szansą jest kolejny przeszczep komórek macierzystych, którego koszt to 143 tys. złotych. Pierwsza terapia przyniosła bardzo pozytywne efekty, dlatego rodzice chcą za wszelką cenę spróbować tej metody raz jeszcze. 

Już wstępna lista osób deklarujących chęć pomocy Olusiowi wskazuje, iż podczas niedzielnego kiermaszu będzie w czym wybierać. Na stoisku znajdą się pączki, szyszki, wafle oraz kilkanaście rodzajów ciasta. Wszystko domowej roboty, świeże i ekologiczne. Innymi słowy - dla każdego coś pysznego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do skosztowania własnoręcznie przygotowanych słodkości oraz pozostawienia swojej cegiełki, która wspomoże rehabilitację małego uśmiechniętego Olusia.

Stoisko poprowadzą harcerze z 5 sidrzańskiej drużyny harcersiej "Trawersi". Będzie je można odwiedzić od 9 do 12.

 

Adam Matyszczyk

Script logo