Przekażmy 1% dla Piotra Białomyzego

  • Piotr Białomyzy arch. rodzinne

    Piotr Białomyzy arch. rodzinne

"Bardzo Was prosimy, jeżeli możecie, abyście rozliczali 1% podatku na rehabilitację Piotrka. Aby mógł znów stanąć na nogi potrzebuje intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Trzymajcie za niego kciuki, pozdrawiamy Was - pisze na swoim profilu społecznościowym Natalia Białomyza. Do apelu o wsparcie przyłącza się także zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl. Piotr jest dzielny i walczy o zdrowie każdego dnia. Potrzebuje jednak naszego małego wsparcia.

Przypomnijmy - Piotr Białomyzy, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 30 sierpnia 2018 r., doznał złamania kręgów szyjnych oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego, w wyniku czego został sparaliżowany. Piotr ma 28 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Przed wypadkiem prowadził niewielkie gospodarstwo rolne, z którego utrzymywał rodzinę.

Tego feralnego dnia Piotr pomagał swojemu koledze w przykrywaniu dachu. Po skończonej pracy, kiedy próbował zejść na dół, spadł z wysokości ok. 7 metrów. Został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Początkowo był podłączony do respiratora i nie mógł samodzielnie oddychać. Wstawiono mu także rurkę tracheostomijną. Przez kolejne miesiące Piotr kontynuował leczenie oraz rozpoczął intensywną rehabilitację. Po rurce tracheostomijnej został jedynie ślad. Piotr normalnie rozmawia i potrafi samodzielnie zjeść posiłek czy napić się wody. Co więcej odzyskuje władzę w rękach. Porusza się na wózku inwalidzkim, potrafi też wykonać proste prace. Co ważne, Piotr nie zamknął się w czterech ścianach i bardzo optymistycznie podchodzi do efektów dotychczasowego leczenia. Chętnie spotyka się ze znajomymi, jeździł wózkiem po wsi, uczestniczy też w nabożeństwach w swojej parafialnej nowodworskiej cerkwi.

Na ten moment lekarze ostrożnie acz optymistycznie wypowiadają się na temat dalszych postępów w leczeniu. Rdzeń kręgowy co prawda został uszkodzony, ale nie został przerwany, dzięki czemu szanse na powrót do sprawności są naprawdę duże. Kluczem jest jednak właściwa i długotrwała rehabilitacja. Przekazując swój 1% dajemy Piotrowi coś więcej niż tylko pieniądze. Dajemy mu szansę na powrót do zdrowia i nadzieję na lepsze jutro.

KRS 0000308316
z dopiskiem B/190 na rehabilitację Piotra Białomyzy

Adam Matyszczyk

Script logo