W drodze na św. Górę Grabarkę - zapowiedź

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Już jutro wyrusza kolejna pielgrzymka na św. Górę Grabarkę. Grupka ludzi, ofiarując Bogu swój czas i trud, po raz kolejny z modlitwą na ustach i miłością w sercach, podziękuje Najwyższemu za wszystko to co w życiu otrzymała oraz poprosi o kolejne łaski.

W ostatnich latach nieśmiało starałem się opisać, dzień po dniu, odczucia z punktu widzenia pielgrzyma. Czy udało mi się przekazać wszechobecną modlitwę, emocje, wzruszenia, zmęczenie trudną drogą czy szczerą międzyludzką serdeczność? Z całą pewnością nie, gdyż tego co w sercu bardzo często nie da się ująć w ramy nawet najbardziej wysublimowanych słów i najdłuższych tekstów. Ilu pątników - tyle intencji, tyle modlitwy, tyle osobistych doznań. W tym roku chciałbym zaproponować, by każdy indywidualnie i na swój sposób opowiedział sobie historię sześciodniowej modlitewnej wędrówki, na podstawie codziennego fotoreportażu, który postaram się przygotować.

Mam nadzieję, że będziecie z nami, będziecie nas wspierać i wszyscy razem - szczęśliwi, spotkamy się na św. Górze Grabarce.

 

Adam Matyszczyk

Script logo