Zaproszenie na wielkopostne gowienija młodzieży

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Serdecznie zapraszamy młodych ludzi, by wśród codzienności choć na chwilę się zatrzymać, zastanowić, wyciszyć i pomodlić. Wysłuchać duchowych rozważań ale i poznać rówieśników. W piątek i sobotę (19/20 kwietnia), w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, odbędą się wielkopostne gowienija dla młodzieży. Spotkanie organizuje Bractwo Cerkiewne św. Spirydona wraz z jaczeńską wspólnotą wiernych.

Spotykamy się w piątek 19 kwietnia - będzie to okres wolny od zajęć lekcyjnych. W planie są m.in.: warsztaty ze śpiewu dla dziewcząt i obowiązków prysłużnika dla chłopców, duchowe rozważania na temat spowiedzi, wspólna modlitwa, kolacja, przygotowanie do sakramentów i spowiedź. W sobotę zaś będziemy uczestniczyli w Boskiej Liturgii, przystąpimy do Eucharystii i posilimy się obiadem.

Organizatorzy zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku BMP oraz opiekę nad uczestnikami przez cały okres pobytu. Prosimy jedynie o zabranie ze sobą przyborów toaletowych i śpiworów. Aby wziąć udział w gowienijach wystarczy odrobina dobrej woli. Mile widziani także opiekunowie duchowi i katecheci.

Dojazd do ośrodka BMP w Jacznie oraz powrót - we własnym zakresie. Wpisowe 10 zł/osoba.

Informacje i zapisy o. Piotr Hanczaruk - 660-66-1234 - szczegóły na załączonym plakacie.

Prosimy wszystkich chętnych o pobranie, wydrukowanie i podpisanie przez rodziców/opiekunów, poniższego oświadczenia - zgody na uczestnictwo w gowienijach.

 

Adam Matyszczyk

Script logo