Aktualności

 • JE Najprzewielebniejszy Warsonofiusz bp Siemiatycki fot. Adam Matyszczyk

  Imieniny JE, Najprzewielebniejszego Warsonofiusza, Biskupa Siemiatyckiego

  Dziś Cerkiew wspomina św. Warsonofiusza Wielkiego (Prepodobnyj Warsonofij Wielikij - 19 lutego), niebiańskiego patrona Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Warsonofiusza - Biskupa Siemiatyckiego. Z okazji imienin, duchowni dekanatu sokólskiego wraz z wiernymi, a także zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, pragną złożyć Waszej Ekscelencji najserdeczniejsze życzenia. Niech Wszechmocny Bóg błogosławi Władykę we wszystkich postanowieniach, obdarzy dobrym zdrowiem, wspiera i chroni - na długie i dobre lata!

 • Podaruj mi swój 1% - Zosia Jurgiel

  - Zosia ciężko pracuje na swoje zdrowie. Brnie do przodu i walczy o swoją przyszłość. Dzięki rodzinie i Waszemu wsparciu kiedyś wygramy walkę z autyzmem. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie - Ewa i Paweł Jurgiel.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Nowy wóz bojowy OSP w Jacznie

  Boską Liturgią w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, rozpoczęła się uroczystość oficjalnego przekazania nowego wozu bojowego miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Licznie przybyłe duchowieństwo, przedstawiciele władz samorządowych, służb i instytucji, parafianie oraz rzecz jasna duchowie OSP modlili się dziś, by sprawnie i szybko wyjeżdżać oraz zawsze bezpiecznie i szczęśliwie wracać - Bogu na chwałę i ludziom na ratunek.

 • JE Najprzewielebniejszy Grzegorz abp Bielski fot. Adam Matyszczyk

  Imieniny JE, Najprzewielebniejszego Grzegorza, Arcybiskupa Bielskiego

  Dziś Cerkiew wspomina św. Grzegorza Teologa (Swiatitiel Grigorij Bogosłow, archijepiskop Konstantinopolskij - 7 lutego), niebiańskiego patrona Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Grzegorza - Arcybiskupa Bielskiego, opiekuna duchowego Bractwa Młodzieży Prawosławnej z ramienia Świętego Soboru Biskupów PAKP. Z okazji imienin, duchowni Dekanatu Sokólskiego wraz z wiernymi, a także zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, pragną złożyć Waszej Ekscelencji najserdeczniejsze życzenia. Niech Wszechmocny Bóg błogosławi Władykę we wszystkich postanowieniach, obdarzy dobrym zdrowiem, wspiera i chroni - na długie i dobre lata!

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Walne Zgromadzenie Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona

  Już prawie 7 lat na terenie Dekanatu Sokólskiego działa Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu. Dziś członkowie i sympatycy organizacji podsumowali dotychczasowe działania oraz zarysowali plany na przyszłość. Walne Zgromadzenie było też okazją do podziękowania ustępującemu zarządowi oraz wyboru władz Bractwa na kolejną kadencję.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Plenerowe spotkanie integracyjne Poczopek 2024

  Nauka przez zabawę - tak najkrócej można by określić dzisiejsze plenerowe spotkanie, zorganizowane przez Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, w siedzibie Nadleśnictwa Krynki w Poczopku. Choć pogoda nie pozwoliła na uczestnictwo w planowanym wcześniej kuligu, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili zarówno starszym jak i młodszym szereg innych atrakcji.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Kondolencje

  Wyrazy głębokiego współczucia i szczere słowa otuchy o. Jarosławowi Grygiewiczowi - proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy, bratu Wiesławowi oraz rodzinie i bliskim, z powodu śmierci mamy ś.p. Zofii Grygiewicz, składają duchowni Dekanatu Sokólskiego wraz z wiernymi, Bractwo Cerkiewne św. Spirydona oraz zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl. Chrystus Zmartwychwstał. Panichida za duszę zmarłej sprawowana będzie w niedzielę - 4 lutego o godz. 18:00, zaś Boska Liturgia i obrzęd pogrzebu w poniedziałek 5 lutego o godz. 8:30. Nabożeństwa celebrowane będą w cerkwi św. Ducha na osiedlu Antoniuk w Białymstoku. Złożenie ciała nastąpi na cmentarzu parafii Wszystkich Świętych na białostockim osiedlu Wygoda. Rodzina prosi o modlitwę za duszę ś.p. Zofii, a zamiast kwiatów o ofiarę na nabożeństwa w jej intencji.

 • Śp. Agata Dziewiatowska

  Kondolencje

  Wczorajszego wieczora (31.01.2024 r.) odeszła do życia wiecznego Agata Dziewiatowska - założycielka i prezes Fundacja im. księdza Antoniego Dziewiatowskiego. Na swojej ziemskiej drodze w znaczny sposób poświęciła się działalności na rzecz społeczności prawosławnej. Wraz ze swoim mężem, w wyjątkowy - artystyczny a zarazem duchowy sposób, starała się też ukazać piękno "Prawosławia w obiektywie". Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa otuchy rodzinie i bliskim składają duchowni Dekanatu Sokólskiego wraz z wiernymi, Bractwo Cerkiewne św. Spirydona oraz zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl. Chrystus Zmartwychwstał!
  Panichida za duszę zmarłej sprawowana będzie we czwartek 1 lutego o godz. 18:00, zaś Boska Liturgia i obrzęd pogrzebu w piątek 2 lutego o godz. 9:00. Nabożeństwa celebrowane będą w cerkwi św. Jana Teologa na Bacieczkach w Białymstoku.

 • Logo Bractwa Św. Spirydona z Tremituntu

  Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Bractwa św. Spirydona

  W najbliższą niedzielę - 4 lutego 2024 r., o godz. 13:00, w kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się Walne Zgromadzenie Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona z Tremiturntu. Do uczestnictwa w tym statutowym gremium zapraszamy przede wszystkim członków Bractwa, by wspólnie wyrazić zdanie w kwestii absolutorium dla ustępującego zarządu oraz wybrać władze na kolejną kadencję. Tego rodzaju spotkania to też doskonała okazja do podsumowań dotychczasowej działalności oraz rozmowy na temat przyszłości organizacji, dlatego też gorąco zapraszamy także ojców duchownych z dekanatu sokólskiego oraz wszystkich sympatyków Bractwa.

 • JE Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski fot. Adam Matyszczyk

  Imieniny JE, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski

  Dziś Cerkiew czci pamięć św. Sawy Arcybiskupa Serbskiego (Swiatitiel Sawwa, pierwyj archijepiskop Sierbskij - 25 stycznia), niebiańskiego patrona Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy - Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Z okazji imienin, duchowni Dekanatu Sokólskiego wraz z wiernymi, a także zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, pragną złożyć Waszej Eminencji najserdeczniejsze życzenia. Niech Wszechmocny Bóg chroni Waszą Eminencję, błogosławi dobrym zdrowiem, umacnia we wszystkich postanowieniach i da siłę do dalszego niesienia posługi zwierzchnika naszej Cerkwi na długie i dobre lata!

 • Oficjalny plakat organizatorów

  Zaproszenie na integracyjne spotkanie plenerowe

  Jako że w karnawale integracji i zabawy nigdy dość, Bractwo Cerkiewne św. Spirydona ma przyjemność poinformować o kolejnym spotkaniu - tym razem plenerowym. Dzieci, młodzież, rodziców i dziadków serdecznie zapraszamy w sobotę 3 lutego na godz. 13:00 do Poczopka, gdzie na terenie miejscowego nadleśnictwa odbędzie się ognisko z bigosem i kiełbaską. Jeśli pogoda i okoliczności pozwolą, przewidziana jest też mała niespodzianka - tradycyjny kulig w zaprzęgu konnym. Dla wszystkich chętnych o godz. 12:00, na placu przy cerkwi w Sokółce podstawiony będzie autokar. Organizatorzy zapewniają też poczęstunek i jak zawsze dobrą zabawę oraz niezapomniane wrażenia.

 • JE Najprzewielebniejszy Jerzy abp Wrocławski i Szczeciński, Prawosławny Ordynariusz WP fot. Adam Matyszczyk

  Imieniny JE, Najprzewielebniejszego Jerzego, Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, Ordynariusza WP

  Dziś Cerkiew wspomina św. Jerzego Chozewitę (Prepodobnyj Gieorgij Choziewit - 21 stycznia), niebiańskiego patrona Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Jerzego - Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego. Z okazji imienin, duchowni Dekanatu Sokólskiego wraz z wiernymi, a także zespół redakcyjny portalu cerkiew-sokolka.pl oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, pragną złożyć Waszej Ekscelencji najserdeczniejsze życzenia. Niech Wszechmocny Bóg błogosławi Władykę we wszystkich postanowieniach, obdarzy dobrym zdrowiem, wspiera i chroni na długie i dobre lata!

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Jak co roku, kolędy i pastorałki - spotkanie w Sokółce na styku kultur

  Święto Narodzenia Pańskiego nierozłącznie kojarzy się z piękną tradycją kolędowania, znaną zarówno w Kościele katolickim jak i Cerkwi prawosławnej. Mawia się, iż śpiew łączy pokolenia i łagodzi obyczaje. W istocie tak jest, bo ów śpiew od lat łączy mieszkańców Sokółki, którzy spotykając się na styku kultur, wspólnie - w ten właśnie sposób wychwalają nowonarodztnego Zbawiciela. Karnawałowy koncert kolęd w sokólskim kinie Sokół, jest stałym elementem celebrowania świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Koncert kolęd w Centrum Kultury Prawosławnej

  Dziś, w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, odbył się koncert kolęd wschodniosłowiańskich. Przegląd pieśni o Nowonarodzonym Chrystusie skierowany był do najmłodszej grupy artystów. Sokólską parafię św. Aleksandra Newskiego, a zarazem Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, reprezentowali: Lilianna i Gabriel Ławreszuk, Zosia i Michał Jurgiel oraz Wiktor Matyszczyk. Dzieci zaprezentowały kolędy zarówno przy akompaniamencie akordeonu jak i a capella. Występ, przygotowany przez katechetę - o. Piotra Pietrowskiego oraz rodziców, spotkał się z gromkim aplauzem licznej publiczności i uznaniem organizatorów. Gratulujemy! 

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Święto Chrztu Pańskiego w cerkwiach Dekanatu Sokólskiego

  „Gdy chrzczony byłeś, Panie, w wodach Jordanu, objawiła się Trójca najgodniejsza pokłonu. Rodzica bowiem głos dał o Tobie świadectwo, nazywając Ciebie umiłowanym Synem, Duch zaś w postaci gołębicy świadczył o prawdziwości słowa Ojca. Objawiłeś się, Chryste Boże, i świat oświeciłeś, chwała Tobie" - troparion święta.
  Pozdrawiając ze świętem Narodzenia Pańskiego, prezentujemy fotorelację z nabożeństw w cerkwiach Dekanatu Sokólskiego.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Chrzest Pański - plan wizyt duszpasterskich z wodą jordańską, parafia w Sokółce

  Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. (Mt 3,13-15). A co godzi się wypełniać nam, po z górą dwóch tysiącleciach po tym wydarzeniu? Udać się do swojej świątyni i wespół z innymi celebrować modlitewnie jedno z 12 wielkich świąt - Chrzest Pański oraz objawienie się Świętej Trójcy.
  W dalszej części prezentujemy plan wizyt duszpasterskich z wodą jordańską w sokólskiej parafii św. Aleksandra Newskiego.

 • Oficjalny plakat organizatorów

  Zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek "Na styku kultur"

  Już w najbliższą niedzielę - 21 stycznia o godz. 15.00, odbędzie się kolejna edycji koncertu kolęd i pastorałek "Na styku kultur". Przedsięwzięcie organizowane przez Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury, parafię prawosławną św. Aleksandra Newskiego oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na scenie kina "Sokół" wystąpią chóry i zespoły prezentujące kolędy dobrze znane zarówno w tradycji katolickiej jak i prawosławnej.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Dobra zabawa na balu karnawałowym

  Dzisiejsze popołudnie i wieczór, dzieci z różnych stron Sokólszczyzny spędziły na dobrej zabawie i wzajemnej integracji. Doroczny Bal Karnawałowy, organizowany przez parafię św. Aleksandra Newskiego i Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu, jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. Spotkanie w kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury, to prócz zabawy dla najmłodszych także doskonała okazja dla rodziców oraz opiekunów na chwilę rozmowy przy filiżance herbaty i wymianę doświadczeń rodzicielskich.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Małanka z Bractwem św. Spirydona

  Wczorajszego wieczora kilkadziesiąt osób spotkało się na wspólnej - tanecznej imprezie, by w radosnym okresie święta Narodzenia Pańskiego, symbolicznie przywitać nowy rok. Zabawa w sali bankietowej Dworek Zacisze w Sokółce, trwała niemal do białego rana. Bal małankowy wpisał się już na stałe w kalendarium przedsięwzięć Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona i podobnie jak ubiegłymi laty, tak też i tym razem był doskonałą okazją do wzajemnej integracji lokalnej społeczności.  

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Święto Narodzenia Pańskiego w cerkwiach Dekanatu Sokólskiego

  Chrystus się rodzi, wychwalajcie Go!
  Pozdrawiając ze świętem Narodzenia Pańskiego, prezentujemy fotorelację z nocnych nabożeństw w cerkwiach Dekanatu Sokólskiego.

 • JE Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański foto: za orthodox.bialystok.pl

  Orędzie Bożonarodzeniowe Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego

  Bracia i Siostry! Czytane w te dni świątecznie fragmenty Ewangelii i teksty nabożeństw przenoszą nas do Betlejem, gdzie ponad dwa tysiące lat temu miało miejsce niezwykłe wydarzenie o doniosłym znaczeniu dla całej ludzkości. To właśnie tam, w polu, gdzie wypasali swe owce mieszkańcy Betlejem i okolic, przyszło na świat Dziecię, będące Synem Bożym i Synem Dziewicy. Ewangeliści zwiastują nam, że narodzinom towarzyszyły niezwykłe wydarzenia – śpiewy zastępów anielskich „chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój…” (Łk 2,14), a także światło niezwykłej gwiazdy, która przywiodła mędrców ze Wschodu. Oddali oni pokłon Dzieciątku i złożyli wyjątkowe dary. Tym niezwykłym dzieckiem był Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, w którym zjednoczyły się dwie natury – Boska i ludzka, po to, by dokonać naszego odkupienia – wyzwolić nas od grzechu i dać życie wieczne.

 • Dziekan Okręgu Sokólskiego ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk

  Bożonarodzeniowe życzenia Dziekana Okręgu Sokólskiego

  Drodzy Bracia i Siostry, wstępując w okres świąteczny po przebytym poście, cieszymy się, że miłościwy Bóg dał nam jeszcze jedną możliwość przeżywania przyjścia na świat Dzieciątka, które zmieniło oblicze historii i wniosło nową jakość do życia każdego, kto do tej historii bezpośrednio czy pośrednio się odnosi. Wieść o Jego Narodzeniu, ogłoszona przez aniołów w betlejemską noc, została przekazana przez Ewangelię i tradycję również nam, tym samym staliśmy się jej współuczestnikami. Wówczas różnie odnieśli się do tego wiekopomnego wydarzenia poszczególni jego świadkowie, ale i po dzień dzisiejszy przyjęcie do wiadomości nie zawsze oznacza wypełnienie nauk Ewangelicznych. Dlatego też, podczas świątecznych nabożeństw prośmy Najwyższego, abyśmy byli godni spotkać Jego Syna Jednorodzonego, dać Mu dobry kącik w żłóbku naszego serca i naszych myśli, a radość Jego Spotkania owocowała spełnieniem Jego przykazań o miłości bliźniego. Pozdrawiam i życzę błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku.

 • Ikona Narodzenia Pańskiego

  Wigilia święta Narodzenia Pańskiego

  Swego czasu, gdzieś daleko narodziło się dzieciątko. W jednym małym ciele złączyły się dwie natury, a przybysze bez trudu rozpoznali w nim człowieka i Boga. Wydarzenie to miało miejsce przeszło 2 tysiące lat temu. Po co więc wspominać je teraz i to rokrocznie? A no po to, by ta niesamowita radość, której doświadczyli Maria i Józef, pastuszkowie, mędrcy i wszyscy w ówczesnym Betlejem, była także i naszym udziałem - dzieci XXI wieku.

 • Oficjalny plakat organizatorów

  Zaproszenie na Bal Małankowy z Bractwem św. Spirydona

  To już ostatnia chwila, by zapisać się na tegoroczny Bal Małankowy z Bractwem Cerkiewnym św. Spirydona z Tremituntu. Najlepsza impreza w regionie rozpocznie się w piątkowy wieczór 12 stycznia 2024 r., o godz. 19:00, w sali bankietowej Dworek Zacisze przy ul. 3-go Maja 17a w Sokółce. Organizatorzy zapewniają dania gorące, przystawki, napoje, kawę i herbatę, ciasto oraz jak zawsze fantastyczną zabawę i niezapomniane wrażenia. O oprawę muzyczną zadba znany i lubiany - DJ Piotr Kuźma.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Narodzenie Chrystusa - świąteczne nabożeństwa w Dekanacie Sokólskim

  Przed nami Święto Narodzenia Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. Czas radości, odpoczynku, spotkań z rodziną, niepowtarzalnej atmosfery kolędowania oraz obfitości podarków. Nie wolno nam jednak zapomnieć o istocie tego święta, o Bogu, modlitwie i naszych świątyniach, gdyż przede wszystkim tam, jako prawosławni chrześcijanie, powinniśmy się radować z narodzenia Syna Bożego i wychwalać Jego Imię.
  W dalszej części przedstawiamy tegoroczny harmonogram świątecznych nabożeństw w Dekanacie Sokólskim.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  Władco, Panie Boże nasz, Źródło życia i nieśmiertelności, Stwórco wszystkich stworzeń widzialnych i niewidzialnych, który w swojej władzy ustanowiłeś czasy i lata, który wszystkim rządzisz w Twojej mądrej i łaskawej Opatrzności, dziękujemy za Twoje dobrodziejstwa, którymi zadziwiłeś nas w minionym czasie naszego życia. Prosimy Cię, szczodrobliwy Panie, pobłogosław wieniec nadchodzącego roku Twoją łaską, daj z wysoka Twoje dobrodziejstwa całemu Twemu ludowi, zdrowie, zbawienie i wszystkim łaskawą pomoc. Wybaw z wszelkich złych sytuacji świętą Twą Cerkiew, to miasto i wszystkie miasta, i krainy, dając im pokój i ciszę. Tobie, Ojcu niemającemu początku, z Jednorodzonym Twoim Synem, i z Najświętszym, i Życiodajnym Twoim Duchem, w jednej istocie sławionemu Bogu, niech będziemy godni zawsze składać dziękczynienie i wywyższać najświętsze Twoje imię. Chwała Tobie, Bogu, Dobroczyńcy naszemu, na wieki wieków - słowami modlitwy molebnu na Nowy Rok, wszystkich odwiedzających nasz portal pozdrawia zespół redakcyjny.

 • Oficjalny plakat organizatorów

  Zaproszenie na bal karnawałowy dla dzieci

  Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu oraz parafia św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, mają przyjemność zaprosić na bal karnawałowy. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami zapraszamy w niedzielę 14 stycznia o godz. 14.00 do kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury - przy ul. Grodzieńskiej 1. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę z animatorem, poczęstunek, drobne upominki dla najmłodszych oraz tradycyjnie świetną atmosferę. Partnerem tegorocznego balu jest Bank Spółdzielczy w Sokółce.

 • Foto: Uczestnicy warsztatów

  Świąteczne stroiki - od nas, dla Was

  Zapowiadane przed tygodniem - drugie już warsztaty rękodzieła, zaskoczyły chyba wszystkich, zarówno liczbą uczestników, jak też ilością wykonanych stroików - bo to właśnie one były motywem przewodnim dzisiejszego spotkania w sali parafialnej. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, a efektem ich prac jest kilkadziesiąt pięknych i różnorodnych stroików, które - mamy nadzieję za tydzień, pośród wigilijnych potraw, zagoszczą na naszych świątecznych stołach. Wszystkich zapraszamy do cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Sokółce na jutrzejszą Boską Liturgię, a przy okazji zachęcamy też do zakupu sianka oraz stroików i ozdób wykonanych rękoma i sercem młodszych oraz starszych parafian. Stoiska będą zarówno przy dzwonnicy jak i w przedsionku świątyni. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję oraz wszystkim kupującym za wsparcie tej inicjatywy.

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Wyjazd integracyjny BMP z Jaczna i Dąbrowy Białostockiej

  Z inicjatywy duchowych opiekunów: o. Piotra Hanczaruka - proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie i o. Wiktora Tetiurki - proboszcza parafii św. Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej, członkowie miejscowego Bractwa Młodzieży Prawosławnej już po raz trzeci uczestniczyli w czterodniowym wyjeździe integracyjnym. Spotkanie było nie tylko okazją do odpoczynku oraz zacieśnienia przyjacielskich relacji, ale też swoistym podziękowaniem - od duchownych dla młodzieży, za pomoc w życiu obu parafii. Rolę opiekuna grupy i przewodnika sprawował o. Piotr.

 • Foto: o. Łukasz Ławreszuk

  Zaproszenie na kolejne warsztaty rękodzieła

  Bombki i ozdoby choinkowe, wykonane ubiegłego tygodnia przez najmłodszych, cieszyły się tak dużą popularnością, iż organizatorzy postanowili raz jeszcze spotkać się na warsztatach rękodzieła. Tym razem motywem przewodnim będą stroiki świąteczne, a do ich wykonania zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów. Mile widziane są też dzieci, które - mamy nadzieję, ochoczo wspomogą przedsięwzięcie. Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższą sobotę (30 grudnia) o godz. 10:00 do sali parafialnej w Sokółce.

Script logo