Archiwum 2014-01-12 - Choinka w Ostrowiu Północnym

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

2014-01-12
Ledwo co przebrzmiały dźwięki fińskich kolęd, a drzwi parafii prawosławnej w Ostrowie Północnym otworzyły się na kolejnych gości. Tym razem ks. mitrat Aleksander Klimiuk wraz z matuszką Ludmiłą zaprosili do siebie dzieci i młodzież na świąteczną zabawę choinkową.

Położona nieco na uboczu, urocza i przytulna plebania już od godziny 16 wypełniona była zapachem choinki i pysznych przekąsek, oraz przede wszystkim śmiechem ponad trzydzieściorga uradowanych dzieci. Młodzież z sokólskiego Bractwa wymyślała coraz to nowe zabawy, by uatrakcyjnić najmłodszym czas oczekiwania na przybycie Św. Mikołaja. Nie zabrakło też drobnych upominków i wspólnego śpiewania kolęd. Gry i konkursy przy nastrojowej oprawie muzycznej były też okazją do wzajemnej integracji zarówno najmłodszych jak i ich rodziców. To połączenie kolędniczej tradycji z beztroską zabawą z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla funkcjonowania i rozwoju naszej prawosławnej społeczności na sokólszczyźnie.

Spotkania choinkowe w ostrowskiej parafii to już prawie tradycja, chociaż odbyło się dopiero po raz drugi. – Za rok spotykamy się tu ponownie. – Powiedział na zakończenie słynący z gościnności proboszcz.

FOTO:

http://cerkiew-sokolka.pl/archiwum/?choinka-w-ostrowie-polnocnym

Adam Matyszczyk

 

Script logo