Bliżej Cerkwi - YouTube, Facebook, Instagram

  • Bliżej Cerkwi - oficjalne logo

    Bliżej Cerkwi - oficjalne logo

Obecny - trudny czas epidemii pokazał, jak ważnym medium jest Internet. Cerkwi w żadnym razie nie zastąpi, ale dobrze wykorzystany może pomóc w wyciszeniu, modlitwie i zbliżeniu się do Boga. Kanał "Bliżej Cerkwi" w serwisie YouTube - stworzony w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, już dawno, zarówno tematyką jak i swoim zasięgiem, wykroczył poza granice macierzystej parafii i dekanatu sokólskiego. Powoli staje się rozpoznawalną marką, pod którą znaleźć można ważne treści związane z Prawosławiem. Podobnie wygląda też fanpage "Parafia Prawosławna pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie" na portalu społecznościowym Facebook, docierający do odbiorców na terenie całej Polski i poza jej granicami.

- Jesteśmy otwarci na świat i chętnie korzystamy z nowoczesnych rozwiązań. Nie boimy się zmieniającej się rzeczywistości i chcemy wykorzystać ją do głoszenia Słowa Bożego, dlatego postanowiliśmy połączyć kanał YouTube, Instagram i Facebook w jedną markę "Bliżej Cerkwi". Od dziś nasz fanpage zmienia nazwę na "Bliżej Cerkwi - Parafia Prawosławna w Jacznie" - powiedział pomysłodawca i twórca kanału "Bliżej Cerkwi" o. Piotr Hanczaruk.

- Serdecznie zapraszamy nie tylko do śledzenia YouTube, Facebooka czy Instagrama, ale do współtworzenia ich wraz z nami! Poszukujemy osób do pomocy, współpracy, redagowania tekstów i nagrywania video-relacji. Chcesz nam pomóc? Napisz na priv, udostępnij, polub - bądź z nami. Niech słowo Boże płynie w świat - dodał duchowny.

 

Adam Matyszczyk 

Script logo