Dni kultury chrześcijańskiej - Występ chórów w sokólskiej cerkwi

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Dziś od godz. 16.00, w murach sokólskiej świątyni, rozbrzmiewała piękna muzyka cerkiewna. Występ chórów zorganizowano w ramach sokólskich "Dni kultury chrześcijańskiej". Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie od wielu lat.

Przed licznie zgromadzoną publiką wystąpiły: chór rodzinny parafii Zaśnięcia NMP w Ostrowiu Północnym, chór młodzieżowy parafii św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku oraz chór "Angelos" parafii św. Ducha w Białymstoku.

Na wydarzenia kulturalne związane z tym przedsięwzięciem zaprosili: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, Parafia św. Aleksandra Newskiego w Sokółce oraz Bractwo Cerkiewne Św. Spirydona z Tremituntu. W miniony czwartek, podczas święta parafialnego sokólskiej cerkwi, w kawiarni "Lira" oraz w sokólskim kinie, można było obejrzeć wystawę fotograficzną "Modlitwa w drodze", poświęconą pieszej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę. W piątkowy wieczór gościem w kinie "Sokół" był reżyser Jerzy Kalina, który zaprezentował swój film "Archimandryta" oraz opowiadał o ś.p. o. Gabrielu, założycielu i budowniczym skitu w Odrynkach. Sobota upłynęła natomiast w rytmach chrześcijańskiego hip-hopu. Od godz. 18.00 można było uczestniczyć w koncercie grupy “Wyrwani z niewoli” Jacka “Heres” Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego. Dzisiejszy koncert zachwycił zarówno poziomem wykonania jak i różnorodnością muzyki cerkiewnej. Zwieńczeniem całego weekendowego wydarzenia było spotkanie i poczęstunek w sokólskiej kawiarni "Lira".

 

Adam Matyszczyk

Script logo