IV Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe? Tak - on line!

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Co? - Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe on-line - Jaczno 2020.
Gdzie? - Gdzie tylko chcesz.
Kiedy? - Sobota 30 maja: godz. 9.00 - molebien; 10.30 start rajdu.
Jak? - Rejestracja swojego przejazdu, odwiedzenie minimum trzech świątyń, udostępnienie trasy oraz zdjęć w sieci.

Mamy dobre wiadomości! Pomimo niesprzyjających okoliczności odbędzie się IV Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe! 30 maja będziemy razem, choć spotkamy się w innej formule. O godz. 9.00 w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie odprawiony zostanie molebien, podczas którego wznoszona będzie modlitwa za zdrowie wszystkich podróżujących motocyklami oraz ustanie pandemii. Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo, zarówno na portalu Facebook jak też kanale serwisu You Tube. 

Po wspólnej modlitwie każdy uczestnik rajdu rusza w swoją trasę. Założeniem jest przejechanie minimum 120 km (taka była planowana trasa tegorocznego spotkania) i odwiedzenie co najmniej trzech świątyń. Modlitwa czy zgłębianie historii to indywidualna kwestia, zależna od okoliczności i możliwości. Wyruszając na swoim jednośladzie należy rejestrować trasę za pomocą dostępnych aplikacji, np.: Map Google, Yanosik, MyRide. Na koniec dnia, pod utworzonym wydarzeniem na Facebooku, w komentarzu należy wstawić swoją mapę oraz zdjęcia odwiedzonych świątyń.

W tym roku nie ograniczamy się do Podlasia. Uczestniczyć w tej pionierskiej odsłonie naszego rajdu może każdy, bez względu na to gdzie jest! Każdy uczestnik, który oficjalnie dołączy do spotkania, otrzyma na podany adres korespondencyjny, pamiątkową wlepkę i drobny upominek niespodziankę. Wszystkich zapisanych uczestników o. Piotr Hanczaruk wspomni też podczas sprawowanego nabożeństwa.

Koszt uczestnictwa w IV Chrześcijańskim Spotkaniu Motocyklowym on line to 20 zł. Kwota zawiera wysyłkę upominku i ofiarę na parafię. Możliwy będzie też odbiór osobisty w Jacznie, Sokółce, Białymstoku, Bielsku Podlaskim oraz Włocławku. Nagrodą dla wszystkich będzie pokaz pierwszej pomocy motocyklistom, zorganizowany przez Grupę Ratowniczą Medival - początek o godz. 18.00 - transmisja on line na Facebooku. Dodatkowo w tym roku mamy dwa konkursy, gdzie nagrodą będzie upominek z parafii oraz wpisowe na przyszłe spotkanie - miejmy nadzieję już nie wirtualne. 

  1. Najwięcej odwiedzonych świątyń - zdjęcia i lokalizacja
  2. Najwięcej przejechanych kilometrów - zrzut rejestratora trasy

Należy pamiętać, aby podczas jazdy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa. Należy mieć także na uwadze obostrzenia epidemiologiczne.
Zapisy prowadzi Marek Andrzejuk, marek.a@poczta.fm, tel 606963923.
Link do wydarzenia

 

Adam Matyszczyk

Script logo