Wspomnienie św. Anny w Kruszynianach

  • Foto: Paweł Wiszniewski

    Foto: Paweł Wiszniewski

Centralnym punktem modlitwy w dekanacie sokólskim była dziś niewielka, piękna murowana cerkiewka w Kruszynianach. Właśnie tam wierni i licznie przybyłe duchowieństwo celebrowali święto Zaśnięcia św. Anny - patronki miejscowej świątyni.

Uroczystości rozpoczęły się Molebnem z Małym Poświęceniem Wody. Sprawowanej następnie Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk wraz z duchownymi: ks. mitratem Mikołajem Dejneko, ks. Józefem Sitkiewiczem, ks. Piotrem Charytoniukiem, ks. Jarosławem Grygiewiczem, ks. Adrianem Charytoniukiem i ks. Piotrem Hanczarukiem. Nabożeństwo uświetniali chórzyści z tutejszej oraz sąsiednich parafii.

W okolicznościowym kazaniu o. Mikołaj przypomniał zgromadzonym historię sprawiedliwych Joachima i Anny, w kontekście ich religijności i pokory w oczekiwaniu na upragnione dziecko. Po procesji ze słowem do wiernych zwrócił się także dziekan o. Włodzimierz oraz proboszcz parafii o. Mirosław Łuciuk, który podziękował wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę.

 

Paweł Wiszniewski

Script logo