Zabawa i pomoc na balu zapustowym

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

W miniony piątek kilkadziesiąt osób bawiło się na balu zapustowym, zorganizowanym przez parafię Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie. Integracji przyświecał też szczytny cel, jakim było wsparcie tej niewielkiej wspólnoty wiernych przy wyposażeniu kaplicy św. Niewiast Niosących Wonności na jaczniańskim cmentarzu. Podczas emocjonujących licytacji udało się zebrać na ten cel ponad 6 tys. zł.  

- Bardzo serdecznie dziękuję Marszałek Województwa Podlaskiego Wiesławie Burnos, staroście sokólskiemu Piotrowi Rećko, wicestaroście Jerzemu Białomyzemu, Państwu Łukaszowi i Sylwii Owsiejko, właścicielom Hotelu Kalinowski w Sokółce, Pani Agnieszce Łaskarzewskiej-Kwasowskiej "Tygielek Biebrzański", właścicielowi centrum ogrodniczego Biatom.pl oraz Pawłowi Żaworonkowi za przekazanie przedmiotów na licytacje. Podziękowania kieruję także na ręce właścicieli zajazdu na Skarpie w Dąbrowie Białostokiej za organizację imprezy oraz DJ Piotra Kuźma za znakomitą oprawę muzyczną. Szczególne podziękowania kieruję jednak do wszystkich uczestników, z którymi miałem przyjemność się spotkać i którzy otworzyli swoje serce, ofiarując cegiełkę do wyposażenia naszej kaplicy - powiedział proboszcz o. Piotr Hanczaruk.

Bal zapustowy wpisał się już na stałe w kalendarz jaczniańskiej parafii i z całą pewnością będzie organizowany w następnych latach.

 

Adam Matyszczyk

Script logo