Zaproszenie na festyn pn.: "Szlakiem Wschodnich Słowian"

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Krynkach serdecznie zaprasza na parafialny festyn pn.: "Szlakiem Wschodnich Słowian", który odbędzie się w najbliższą niedzielę (25 września). Warto zarezerwować sobie całe popołudnie, gdyż w programie zawarto wiele ciekawych propozycji, zarówno natury duchowej jak też rozrywkowej. Początek imprezy o godz. 16:00.

O szczegółach rozmawialiśmy z pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia o. Justynem Jaroszukiem - proboszczem kryńskiej wspólnoty wiernych.

Rozpoczniemy występem chórów w naszej cerkwi. Pieśni liturgiczne wykonają: chór parafii prawosławnej św. Jerzego w Białymstoku, chór parafii Narodzenia NMP w Krynkach oraz Zespół Souvenir. To będzie część duchowa. Po koncercie otworzymy nową wystawę fotograficzną "Orthphoto Awards". Prace fotografów z całego świata zostaną wyeksponowane na parafialnym ogrodzeniu. Będzie również część dla ciała. Na placu przy domu parafialnym ponownie wystąpi zespół Souvenir, tym razem z repertuarem utworów ludowych. Ponadto, dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich "Łapiczanki", będzie można skosztować przysmaków regionalnej kuchni. Serdecznie zapraszamy wszystkich, byśmy mogli wspólnie podzielić się tą radością, płynącą z naszej Małej Paschy. Mam nadzieję, że będzie to cykliczna impreza, towarzysząca naszemu świętu parafialnemu - powiedział duchowny.

Przedsięwzięcie zorganizowane będzie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Urzędem Miasta w Krynkach oraz stowarzyszeniem OrthNet.


Adam Matyszczyk

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Script logo