Zaproszenie na II Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu serdecznie zapraszają na II Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe. Przedsięwzięcie ma na celu integrację, wspólną modlitwę i rozmowę o Bogu oraz zapoznanie się z historią i architekturą obiektów sakralnych na terenie powiatu sokólskiego. To też doskonała okazja do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy miłośnikami motocykli. Impreza odbędzie się w dniach 26-27.05.2018 r.

To już drugi raz mamy przyjemność zaprosić motocyklistów z różnych zakątków Polski, by pokazać piękno naszego regionu. Parada urokliwymi drogami Sokólszczyzny, szlakiem podlaskich świątyń od Kruszynian począwszy, poprzez Krynki, Jurowlany, Samogród, Bohoniki, Sokółkę, Majewo, Sidrę, Jaczno i Dąbrowę Białostocką, będzie okazją do poznania zarówno walorów przyrodniczo-turystycznych tych terenów, jak też naszej niepowtarzalnej wielokulturowości. Odwiedzając napotkane po drodze świątynie prawosławne, katolickie i muzułmańskie, chcielibyśmy dać świadectwo wzorcowego współżycia społecznego różnych środowisk. Honorowy patronat nad spotkaniem objeli: Starosta Sokólski Piotr Rećko; Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki; Wójt Gminy Sidra Jan Hrynkiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski Piotr Bujwicki

W tym roku spotkanie zaczynamy w sobotę 26 maja w Kruszynianach, gdzie o godz. 9.00 w miejscowej cerkwi odbędzie się krótka modlitwa w intencji wszystkich uczestników rajdu. W trakcie przejazdu, w Domu Pielgrzyma w Bohonikach, zaplanowany jest obiad. Około godziny 16 - 17 dojedziemy do Jaczna, gdzie na uczestników czekają kolejne atrakcje. Dzień później o godz. 9.00 odsłużona zostanie Boska Liturgia, zaś od godz. 13.00 motocykliści będą uczestniczyli w uroczystej paradzie, w ramach Dni Dąbrowy Białostockiej.

Praktycznie na całej długości trasa jest asfaltowa, jedynie dojazd do cerkwi w Samogródzie to ok. 200 m drogi szutrowej, stąd też w przedsięwzięciu może brać udział praktycznie każdy motocykl.

Tak jak w ubiegłym roku wpisowe wynosi 50 zł. Istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej i noclegu w ośrodku BMP w Jacznie. Osoby chcące z tego skorzystać proszone są o zgłoszenie chęci noclegu podczas zgłoszenia uczestnictwa. Zapisy prosimy kierować na maila: marek.a@poczta.fm lub telefonicznie pod nr 606 963 923. W wiadomości proszę o podanie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, poczty e-mail, rozmiaru koszulki oraz potrzeby sporzystania z noclegu.

Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny motocykl z ubezpieczeniem OC, uprawnienia do prowadzenia danego jednośladu (kierowcy), niezbędny ekwipunek (kask itp.) oraz śpiwór.

 

Adam Matyszczyk

Script logo