Zielone Palemki od bractwa młodzieży dla podopiecznych dąbrowskiego ZOL

  • Foto: sokolka.tv

    Foto: sokolka.tv

Młodzież z bractwa działającego przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, przed zbliżającymi się świętami, postanowiła podarować podopiecznym dąbrowskiego ZOL tradycyjne palemki. Własnoręcznie przygotowane i pięknie przyozdobione, tchnęły nową radość w codzienność życia starszych osób.

- Myślę, że sens niedzieli przynoszenia palm jest dobrze znany. Radujemy się, że Chrystus wjeżdża na osiołku do Jerozolimy i poprzez to Go witamy. Chcieliśmy tę radość przekazać dla tych osób. By sale, w których mieszkają na co dzień, nabrały radosnego zielonego koloru, koloru odrodzenia nadziei, nadziei na przyszłe Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dlatego też wspólnie z młodzieżą przygotowaliśmy palmy i rozdaliśmy je wraz z ikoną dla każdego mieszkańca Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Białostockiej (...) - powiedział pomysłodawca akcji o. Piotr Hanczaruk.

Uznanie dla inicjatywy wyraził także, podczas sprawowanego nabożeństwa, ks. Andrzej Matel - wikariusz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej.

Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na kanale Sokolka.tv

Wizyta w dąbrowskim ZOL, to kolejne przedsięwzięcie młodego i prężnie działającego bractwa młodzieży prawosławnej w Jacznie oraz ich opiekuna o. Piotra. To też dowód na to, iż nawet niewielka grupa osób może wiele zdziałać i zarazić swoim entuzjazmem innych. Przekazujemy wyrazy uznania młodzieży i ich opiekunowi duchowemu. Pracując z młodzieżą o. Piotr nie tylko organizuje wolny czas, ale przede wszystkim uczy młodych ludzi odpowiedzialności, zarówno za bliźniego, jak i za parafię oraz potrzebę przekazania tradycji i religii kolejnym pokoleniom. To z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Adam Matyszczyk

Script logo