Metropolita SAWA z nominacją w plebiscycie "Najpopularniejszy człowiek 100-lecia"

  • Metropolita SAWA

    Metropolita SAWA

W plebiscycie "Najpopularniejszy człowiek stulecia", wśród stu postaci, znajduje się także zwierzchnik Cerkwi w Polsce. Metropolita Warszawski i całej Polski SAWA - człowiek wielkiej wiary, duchowny o ogromnej determinacji i charyzmie. Jego osoba jest godna tej nominacji, dlatego też zachęcamy do oddania swoich głosów.

Tak osobę metropolity oraz ideę plebiscytu opisują jego organizatorzy:

"Metropolita SAWA - pierwszy Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego, szósty metropolita warszawski i całej Polski, profesor nauk teologicznych. Od 1981 do 1998 roku Arcybiskup białostocko-gdański. Był inicjatorem budowy największej w Polsce cerkwi prawosławnej - cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku, cerkwi Hagia Sophia w Białymstoku oraz budynku kurii biskupiej przy soborze św. Mikołaja. Zainicjował cykliczne koncerty muzyki cerkiewnej w Białymstoku. Doprowadził do powstania żeńskiego monasteru Narodzenia Matki Bożej w Białymstoku–Dojlidach (obecnie działający w miejscowości Zwierki). W klasztorze tym, znalazły się sprowadzone przez niego do Polski, relikwie św. Gabriela Zabłudowskiego. Wsparł powstanie w Białymstoku Diecezjalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos oraz zainicjował powstanie w Białymstoku Centrum Kultury Prawosławnej."

"Mija sto lat od odzyskania przez Białystok niepodległości. To dobry moment na przypomnienie i uhonorowanie ludzi, którzy przez te sto lat tworzyli nasze miasto, przyczynili się do jego rozwoju i stali się ambasadorami Białegostoku w kraju i poza jego granicami. Setkę takich osób wybrała już specjalna kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Teraz czas na wybór mieszkańców".

Jak oddać swój głos? Należy wejść na stronę www.bialystok.pl z listy stu osób - pod nr 76 wybrać Metropolitę, następnie poniżej: podać swój adres e-mail, dokonać weryfikacji antyspamowej (proste działanie matematyczne) oraz zaznaczyć fakt zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych, po czym klikamy przycisk wyślij. Na zakończenie należy jeszcze zalogować się na podany wcześniej adres e-mail. Otrzymamy tam wiadomość od organizatorów plebiscytu. Musimy ją otworzyć i potwierdzić oddanie głosu poprzez kliknięcie w link. Dopiero wówczas nasz głos będzie uwzględniony. Głosować można tylko raz, przez sto dni - od 20 lutego do północy 30 maja.

Przypominamy, iż głosowanie jest całkowicie bezpłatne i wymaga jedynie odrobiny czasu. Bądźmy razem z Metropolitą - głosujmy!

 

Adam Matyszczyk

Script logo