Molebien i piknik na zakończenie roku szkolnego

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Wczoraj w sokólskiej cerkwi odsłużony został dziękczynny molebien na zakończenie roku szkolnego. Licznie zebrane dzieci, młodzież, pedagodzy oraz rodzice, dziękowali wspólnie za miniony rok nauki. Nabożeństwo sprawowali: ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk oraz ks. prot. Jarosław Grygiewicz.

- Moi drodzy za chwilkę będą wam rozdane ostatnie świadectwa, bo wszystkie inne już otrzymaliście. Wiecie, że jesteście już w następnej klasie, jesteście o rok starsi - o rok mądrzejsi. Za tę wiedzę i wiadomości dziś przychodzicie podziękować Najwyższemu (...). Gratulując wam sukcesów, chciałem prosić żebyście nie zarzucali tego, czego nauczyliście się na religii i nie robili sobie urlopu od modlitwy czy też próśb o błogosławieństwo na bezpieczny wypoczynek. Życzę wam, żeby czas wakacji był spokojny. Pamiętajcie - bądźcie zawsze ostrożni, czy to na rowerach, czy nad wodą. Czas wypoczynku także wymaga od was uwagi, ostrożności i tej rozwagi, której nauczyliście się w szkole - powiedział do zebranych o. Włodzimierz.

Po nabożeństwie katecheci uczący w sokólskich szkołach i przedszkolach wręczyli swym podopiecznym pamiątkowe świadectwa, a wyróżniającym się uczniom również dodatkowe nagrody.

Zwieńczeniem popołudnia było spotkanie integracyjne, które na placu przy plebanii zorganizowało Bractwo Cerkiewne św. Spirydona. Nie zabrakło gier, zabaw, współzawodnictwa i słodkiego poczęstunku. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Ewie i Grzegorzowi Kukliczom, którzy zorganizowali i przeprowadzili animację dla najmłodszych. Ich pomysłowość, zapał i zaangażowanie są godne podziwu i naśladowania. W rękach Ewy przedmioty codziennego użytku zmieniają się w magiczne zabawki, umilający najmłodszym radosny czas dzieciństwa.

 

Adam Matyszczyk

Script logo