Piękne pocztówki z dziecięcym przesłaniem

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

W miniony piątkowy wieczór, salka parafialna przy cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, zamienia się w pracownię plastyczno-techniczną. Pracownię zarówno doskonale wyposażoną, w której można było wybierać i przebierać w przeróżnych materiałach, jak też obfitującą w oryginalne i wymyślne projekty, nad którymi pracowali nasi najmilsi. Z długiego stołu - niczym z taśmy produkcyjnej, raz po raz odbieraliśmy coraz to nowe kartki i pocztówki. Każda na swój sposób piękna i oryginalna z przesłaniem od dzieci dla nas wszystkich - Wesołych Świąt!
 
Spotkanie było wzajemną rodzinną integracją, podczas której wspólnie przygotowywaliśmy świąteczne pocztówki oraz ozdoby na cerkiewną choinkę. Zgodnie z założeniem, prace można było nabyć po niedzielnymi nabożeństwie, a cały dochód przeznaczony zostanie na zimowy wyjazd integracyjny dla naszych dzieci. Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w warsztatach a także tych, dla których dziś zabrakło pocztówek, pragniemy uspokoić. Kolejne pracowite spotkanie już w najbliższy piątek a nowa dostawa przepięknych pocztówek do nabycia po niedzielnej Boskiej Liturgii. Serdecznie zapraszamy: babcie, dziadków, rodziców a przede wszystkim was dzieciaki - jesteście niesamowite!  
 
"Wszystkie dzieci są wspaniałe. Dziś pokazały jak można się zintegrować, popracować nad wspólnym projektem i wszystko w miłej, swobodnej atmosferze. Każda stworzona kartka jest wyjątkowa, bo robiona ze szczerym, dziecięcym sercem" - napisała na portalu społecznościowym inicjatorka akcji Ewa Kuklicz.
 
Owszem droga Ewo, wszystkie dzieci są wspaniałe - wspaniała jesteś także i Ty, poświęcając swój czas oraz energię i wiedz, że jesteśmy Ci za to ogromnie wdzięczni.
 
 
Adam Matyszczyk
Script logo