Płyta "Zmartwychwstania dzień" chóru "Fili"

Już niebawem koniec Wielkiego Postu. Postu, który przygotowuje nas do Święta Świąt, jakim jest Pascha Chrystusowa. Już teraz zachęcamy więc do zakupu płyty chóru "Fili", działającego przy Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. Płyta "Zmartwychwstania dzień" jest zbiorem ponad dwudziestu Paschalnych utworów. Należy wspomnieć, iż płyta została wydana z błogosławieństwa Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy i kupując ją wesprzecie Państwo budowę cerkwi Hagia Sophia Mądrości Bożej w Warszawie.

Chór "Fili" powstał w 2012 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego. Nazwa chóru doskonale opisuje relacje ludzi, którzy go tworzą. Są to młodzi ludzie pochodzący z Białegostoku i okolic, w tym także z Sokólszczyzny. Poprzez śpiew pragną świadczyć o swojej wierze, ukazać piękno muzyki jako jednej z form modlitwy i żywej więzi z Bogiem. W tym roku chór wystąpił w sokólskim kinie, podczas koncertu kolęd "Na styku kultur".

Płytę "Zmartwychwstania dzień" będzie można kupić w parafiach całego dekanatu sokólskiego. Będzie też dystrybuowana przez Bractwo św. Spirydona przy okazji sprzedaży zniczy. Część kwoty ze sprzedaży płyt zostanie przekazana także na działalność Bractwa.

 

Paweł Giczan

Script logo