Archiwum 2014-09-28 - Jubileusz o. Aleksandra Klimuka

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

2014-09-28
Niecodzienne wydarzenie miało miejsce wczoraj w parafii w Ostrowie Północnym. 35-lecie posługi kapłańskiej świętował miejscowy proboszcz ks. mitrat Aleksander Klimuk. Z tej okazji do Ostrowa przyjechało liczne duchowieństwo, rodzina i przyjaciele ojca Aleksandra. Dziękczynne nabożeństwo celebrował Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub.

W dowód głębokiego uznania za pracę na rzecz Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej, abp Jakub przyznał księdzu Aleksandrowi order Świętych Cyryla i Metodego. Jest to najwyższe odznaczenie Diecezji Białostocko-Gdańskiej.

- Gdy bywam na takich jubileuszach, często mam przy sobie kartkę, z której odczytuję miejsca, w których dany jubilat pełnił posługę kapłańską. W tym przypadku nie mam wiele do wymieniania, gdyż ojciec Aleksander od 32 lat jest proboszczem tu, w Ostrowie Północnym – powiedział w okolicznościowym kazaniu abp Jakub. W tym czasie ojciec Aleksander wykonał wielką pracę na rzecz tej parafii. Wystarczy spojrzeć na tę cerkiew, która jest piękna i zadbana. To dzięki jego staraniom powstał też nowy dom parafialny, który posłuży następnym pokoleniom – wymieniał hierarcha. – Lecz dzisiejsze święto to nie tylko rocznica kapłaństwa. W sierpniu ojciec Aleksander i matuszka Ludmiła obchodzili swoją 35 rocznicę ślubu, jutro zaś cerkiew wspomina pamięć św. Ludmiły Czerskiej, niebiańskiej patronki tu obecnej matuszki. Mamy zatem potrójny powód do świętowania – dodał.

Ojcu Aleksandrowi i matuszcze Ludmile pogratulował też dziekan okręgu sokólskiego, ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk oraz pozostali duchowni i przybyli goście, życząc obfitości Łaski Bożej, sił duchowych i fizycznych oraz wytrwałości w niesieniu posługi kapłańskiej - na mnohaja lieta,

Życzenia zdrowia i Błogosławieństwa Bożego składa też zespół administratorski www.cerkiew-sokolka.pl.

FOTO:

http://cerkiew-sokolka.pl/archiwum/?jubileusz-ojca-aleksandra-klimuka

Adam Matyszczyk

Script logo