Archiwum 2017-12-25 - BMP z Jaczna odwiedziła ZOL

2017-12-25
Bractwo Młodzieży Prawosławnej, działające przy parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, spotkało się 24 grudnia w jaczeńskiej cerkwi, by ubrać choinki i przygotować świątynię do zbliżających się świąt, a także poćwiczyć przy okazji śpiew kolęd. Młodzież odwiedziła też Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Dąbrowie Białostockiej, by w dzień wigilii umilić pensjonariuszom czas i jak powiedział ks. Piotr Hanczaruk, "by mury, w których mieszkają były bardziej wesołe, przyjazne i napełnione radością z nowonarodzonego Chrystusa".

Bractwo zaśpiewało kolędy dobrze znane zarówno w tradycji prawosławnej jak i katolickiej oraz wręczyła zebranym ręcznie robione pocztówki Bożonarodzeniowe i słodkie upominki. Zarówno odwiedziny jak i podaruniki niewątpliwie ucieszyły mieszkańców placówki, gdyż na ich twarzach dało się zobaczyć nieskrępowaną radość.

Choć według kalendarza juliańskiego do świąt Narodzenia Chrystusa pozostały jeszcze dwa tygodnie, a okres przygotowań jest czasem postu, to od 4 grudnia, kiedy to Cerkiew obchodzi święto wprowadzenia do świątyni Najświętszej Marii Panny, można już śpiewać kolędy.

Organizacja Bractwa Młodzieży parafii w Jacznie oraz kolędowanie w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym, to jedne z wielu inicjatyw o. Piotra. Kontynuując dzieło poprzedniego proboszcza o. Piotra Omelczuka, praktycznie dokończył remont kaplicy w Siderce oraz prowadzi żmudny i trudny finansowo remont cerkwi w Jacznie, czego efektem jest piekna nowa kopuła, okraszona złotymi gwiazdkami. Kolejną inicjatywą obecnego proboszcza jest organizacja drugiego balu charytatywnego, z którego dochód ma być przeznaczony na dalsze prace przy jaczeńskieh cerkwi. Warto zatem przyłączyć się do tych, którzy 2 lutego 2018 r. na ów bal się wybierają i wspomóc tym samym ten szczytny cel.  

FOTO:

http://cerkiew-sokolka.pl/archiwum/?prawoslawna-mlodziez-odwiedzila-zo-l-w-dabrowie-bialostockiej

Adam Matyszczyk

Script logo