Dobra zabawa na balu karnawałowym

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Dzisiejsze popołudnie i wieczór, dzieci z różnych stron Sokólszczyzny spędziły na dobrej zabawie i wzajemnej integracji. Doroczny Bal Karnawałowy, organizowany przez parafię św. Aleksandra Newskiego i Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu, jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. Spotkanie w kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury, to prócz zabawy dla najmłodszych także doskonała okazja dla rodziców oraz opiekunów na chwilę rozmowy przy filiżance herbaty i wymianę doświadczeń rodzicielskich.

Tegoroczny bal był wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w swej historii, do wspólnej integracji zaproszeni zostali podopieczni z dwóch placówek dla najmłodszych, funkcjonujących na terenie powiatu sokólskiego: Rodzinnego Domu Dziecka "Iskierki" z Chorużowiec oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Promyk" z Czuprynowa. Gry i zabawy pochłonęły nie tylko dzieci, ochoczo włączyli się doń także dorośli. Pyszny poczęstunek pozwolił na szybką regenerację sił uczestników imprezy, zaś drobne upominki pozostawiły ów dzień nie tylko w pamięci, ale pozwoliły przenieść atmosferę zabawy do swoich domów. 

Organizatorzy kierują serdeczne słowa uznania wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas, Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali, sponsorom: Państwu Zbigniewowi i Urszuli Biegańskim i fundacji Oikonomos oraz Pani Elżbiecie Rapiej za profesjonalną i pełną pasji animację zabaw. Z kolei najmłodsi z całego serca dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu i poczęstunku: o. Łukaszowi Ławreszukowi, Magdalenie Matys, Ewie Kuklicz, Joli i Jankowi Klejbukom, Ewie Jurgiel, Marcie Staranowicz, Nikoli Bohdan i Zuzi Aleksza.

Partnerem tegorocznego balu był Bank Spółdzielczy w Sokółce - obchodzący w tym roku 100-lecie swojej działalności. Placówka, posiadająca swoje oddziały w Dąbrowie Białostockiej i Janowie oraz filie w Szudziałowie i Kuźnicy, zajmuje się nie tylko szeroko rozumianymi zagadnieniami finansowymi, ale angażuje się także we wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych. Bardzo serdecznie dziękujemy, zarówno za wsparcie przy organizacji, jak też liczne gadżety dla najmłodszych!

 

Adam Matyszczyk

Script logo