Modlitwa i zabawa na zakończenie roku szkolnego

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Dzisiejsze popołudnie, dzieci wraz z rodzicami, spędzili na wspólnej zabawie i integracji. Okazją ku temu był festyn rodzinny "Halo Wakacje", zorganizowany przez Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu wraz z proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy. Przedsięwzięcia, którym patronowało Bractwo od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem, co cieszy tym bardziej, iż była to pierwsza plenerowa impreza po długiej przerwie spowodowanej pandemią. 

Spotkanie rozpoczęło się dziękczynną modlitwą w miejscowej cerkwi. Następnie zebrani mieli możliwość zwiedzania drogowego przejścia granicznego i przyjrzeć się pracy polskich służb granicznych. Po powrocie na przycerkiewny plac, na wszystkich chętnych czekała już ciepła przekąska i kiełbaska z ogniska, która pozwoliła zregenerować siły przed długą zabawą z animatorem. Tu na wysokości zadania stanęła animatorka Anna Janucik z niezawodnej "Fabryki zabawy".

- Witam was wszystkich w Kuźnicy. Cieszę się, że w końcu możemy się spotkać, a okazja jest bardzo radosna, gdyż rok szkolny dobiegł końca i zaczęły się już wakacje. Modliliśmy się przed chwilą dziękując Bogu za ten miniony rok i prosiliśmy aby błogosławił nam także na okres wakacyjny. Nie zapominajcie jednak, że wakacje - choć są czasem odpoczynku, podczas którego można nie myśleć o nauce, nie są wakacjami od Boga. Uważajcie też każdego dnia, gdyż wokół jest wiele zagrożeń. My ze swojej strony życzymy wam, żeby te wakacje były udane i wesołe - powiedział proboszcz kuźnickiej parafii o. Jarosław Grygiewicz.    

- Witam was wszystkich, ogromnie się cieszę, że przybyło tyle osób na to pierwsze spotkanie, po tak długiej przerwie. W imieniu zarządu Bractwa chcielibyśmy podziękować wszystkim za dotychczasową pracę i pomoc oraz zaangażowanie, czy to przy sprzedaży zniczy, czy też w innych przedsięwzięciach. Liczymy na waszą pomoc. Jesteście tym spoiwem, dla którego warto działać - powiedział przewodniczący Bractwa Daniel Szczurko. 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania proboszczowi kuźnickiej parafii o. Jarosławowi Grygiewiczowi wraz z matuszką Krystyną, komendantowi placówki SG w Kuźnicy oraz wszystkim funkcjonariuszom, właścicielom restauracji "Bona" w Kuźnicy oraz właścicielom sklepu "Gamma". Szczególne podziękowania kierują na ręce Ewy i Grzegorza Kuklicz oraz Magdaleny i Pawła Matys, za koordynację pikniku i przysłowiowe "dopięcie wszystkiego na ostatni guzik". 

 

Adam Matyszczyk

 

Script logo