Modlitwa w drodze - wystawa fotograficzna w Jacznie

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Podczas tegorocznego święta proroka Eliasza w Jacznie, otwarta zostanie stała wystawa fotograficzna. Ekspozycja, którą w ubiegłym roku można było obejrzeć podczas "Dni kultury prawosławnej" w Sokółce, zlokalizowana zostanie w głównej jeczeńskiej cerkwi i będzie dostępna od 2 sierpnia do 11 września. Serdecznie zapraszamy zarówno do wspólnej niedzielnej modlitwy, jak też obejrzenia wystawy.

- W związku z faktem, iż w tym roku nie odbędzie się piesza pielgrzymka z Sokółki na Św. Górę Grabarkę, chcielibyśmy choć trochę oddać atmosferę pątniczej modlitewnej wędrówki. Postanowiliśmy więc, by ponownie pokazać wystawę pt.: "Modlitwa w drodze". W tym czasie cerkiew będzie cały czas otwarta. Każdy przejeżdżający nieopodal będzie mógł wstąpić i na chwilę się wyciszyć wspominając lub odkrywając piękno prawosławia - powiedział pomysłodawca wystawy, proboszcz ks. Piotr Hanczaruk.   

Sama wystawa, nosząca tytuł "Modlitwa w drodze", powstała właśnie w oparciu o fotograficzne wspomnienia ostatnich pielgrzymek, dlatego doskonale oddaje zarówno charakter jak też nastrój tych kilku dni podróży, w której podziękowania, nadzieje, troski i prośby, niesie się pieszo na świętą dla prawosławia Górę Grabarkę.  

 

Adam Matyszczyk

Script logo