Organizacja nabożeństw i posług w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Przedstawiamy komunikat ks. Piotra Hanczaruka, dotyczący organizacji nabożeństw i posług w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.
 
 
 
  1. Cerkiew otwarta jest dla modlitwy wiernych o dowolnej godzinie. Jeśli, ktoś czuje potrzebę i chęć modlitwy w cerkwi, proszę o kontakt telefoniczny aby otworzyć cerkiew.  W tym czasie będzie można: pomodlić się, pozostawić kartki z imionami bliskich, postawić świeczki, przystąpić do sakramentu spowiedzi.
  2. Nabożeństwa będą sprawowane zgodnie z harmonogramem. Na wszystkich nabożeństwach będę modlić się za naszych parafian. Zgodnie z praktyką liturgiczną w trakcie nabożeństw na Liturgiach św. Bazylego Wielkiego i św. Jana Chryzostoma oraz na Molebnach i Panichidach będę wspominać wszystkie imiona przedłożone na karteczkach. Pamiętajmy, że naszemu uczestnictwu w Świętej Liturgii powinno towarzyszyć przyjmowanie Eucharystii. To jest główny sens sprawowania Świętej Liturgii. Jednocześnie informuję, iż możliwe jest pozostawienie karteczek z prośbą o modlitwę poprzez kontakt telefoniczny: 660 66 1234; e-mailowy: parafiajaczno@gmail.com lub messenger: www.facebook.com/CerkiewJaczno.
  3. Dodatkowo, za pośrednictwem fanpage parafii www.facebook.com/CerkiewJaczno, codziennie o godzinie 19.00 transmitowany jest na żywo Akatyst przed Jaczniańską Ikoną Matki Bożej wraz z Molebnem. Polecam zapoznać się z krótką historią Ikony: https://www.youtube.com/watch?v=_S2bwh870dM
  4. Zachęcam również do tego, by poznawać wiarę prawosławną poprzez czytanie książek. Oferuję możliwość wypożyczenia prawosławnej literatury, która znajduję się w prywatnej skromnej biblioteczce.
  5. Wizyty duszpasterskie z sakramentem Eucharystii odbywają się po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.
  6. Zgodnie z zaleceniami Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, w cerkwi znajduję się płyn dezynfekcyjny.
  7. Wszelkich dodatkowych wyjaśnień i informacji związanych z życiem parafii, w tym trudnym okresie udzielę telefonicznie lub osobiście.
 
Proboszcz parafii
Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie
ks. Piotr Hanczaruk

 
 
 
 
 
Script logo