Pielgrzymkowe wspomnienia - dzień 1

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Dziś jest 12 sierpnia. Niby normalna data w kalendarzu - kolejny dzień roku. Jednak dla wielu ta data kojarzy się tylko z jednym - z początkiem pieszej pielgrzymki, chwilą, na który czeka się cały rok. W związku z sytuacją epidemiczną oraz obostrzeniami nałożonymi przez inspekcję sanitarną, jak również z poczucia odpowiedzialności - zarówno za pątników, jak też wszystkich mieszkańców napotykanych po drodze miejscowości, duchowni okręgu sokólskiego podjęli decyzję o odstąpieniu od organizacji tego cyklicznego i jakże ważnego wydarzenia.
 
W tym roku nie będzie więc nam dane naładować duchowych akumulatorów, z modlitwą na ustach krocząc w większości znanymi już ścieżkami, by po 6 dniach dotrzeć na ukochaną św. Górę Grabarkę, tę którą dobrze znamy ale i tę którą wciąż odkrywamy na nowo. Aby choć trochę rozwiać smutek pątników, postanowiliśmy dać szansę powrotu na pielgrzymkowe szlaki, prezentując dzień po dniu zdjęcia z ubiegłych pielgrzymek.
 
Wirtualną pielgrzymkę, która jest dostępna na kanale Bliżej Cerkwi, przygotował też Daniel Grygiewicz - kliknij by obejrzeć. Zabrakło w tym roku pielgrzymki i wszystkiego, co z nią związane, ale niech nie zabraknie jednego: modlitwy. Niech najbliższe 6 dni będą – jak co roku – szczególnie przepełnione naszą "rozmową z Bogiem". Do zobaczenia na trasie i na św. Górze! Już niedługo! - pisze pomysłodawca i autor prezentacji. Zapraszamy do wspólnego oglądania.
 
 
Adam Matyszczyk
Script logo