Piknik rodzinny w Dąbrowie Białostockiej

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Kolejną inicjatywą działającego na Sokólszczyźnie Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona z Tremituntu, był piknik rodzinny. Tym razem zorganizowaliśmy go przy cerkwi pw. św. Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej. Spotkanie było symbolicznym pożegnaniem wakacji, ale też okazją do integracji zarówno dzieci jak też rodziców. 

Po krótkim nabożeństwie w miejscowej świątyni, wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć symulację akcji ratowniczej. Dzięki uprzejmości firmy "Węglotex", która przygotowała samochód oraz pana Marka Jałoszewskiego, który zaoferował transport wraku, strażacy mogli użyć narzędzi hydraulicznych i w bardzo realistyczny sposób pokazać działania, które wykonują na co dzień w celu ratowania życia ludzi poszkodowanych w wypadkach. Przy wsparciu Gminy Dąbrowa Białostocka oraz Miejsko-Gminnego Ośrodek Kultury, udało się zapewnić najmłodszym uczestnikom pikniku dmuchane zjeżdżalnie oraz zabawę z profesjonalnym animatorem. W tej roli znakomicie sprawdziły się dziewczyny z firmy "Fabryka Zabawy". Dopełnieniem całości było ognisko z kiełbaskami, za które serdeczne podziękowania składamy Leonowi Hanczarukowi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też wyposażenie, którym posługują się funkcjonariusze Straży Granicznej. O swojej pracy opowiadali przedstawiciele Placówki SG z Nowego Dworu. 

Czynny udział w przedsięwzięciu mieli także wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy, zastępca burmistrza Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej Maciej Sulik.

Piknik nie mógł by się odbyć gdyby nie otwartość i gościnność dąbrowskiej parafii. Wielkie ukłony należą się o. Mikołajowi Dejneko, matuszce Annie oraz parafianom, którzy nie tylko udostępnili przycerkiewny plac, ale też przygotowali pyszny poczęstunek dla wszystkich, którzy w tym dniu zawitali w ich gościnne progi. Podziękowania należą się także o. Józefowi Sitkiewiczowi, o. Piotrowi Hanczarukowi, o. Justynowi Jaroszukowi oraz Danielowi Szczurko. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do budowy świetnej atmosfery i dobrej zabawy. To z całą pewnością nie ostatni raz, kiedy spotykamy się w Dąbrowie Białostockiej. Kolejne przedsięwzięcia już niebawem. Zachęcamy do śledzenia witryny internetowej www.cerkiew-sokolka.pl oraz fanpage www.facebook.com/cerkiewjaczno/.

 

 

Adam Matyszczyk     

Script logo