Plenerowe spotkanie integracyjne Poczopek 2024

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Nauka przez zabawę - tak najkrócej można by określić dzisiejsze plenerowe spotkanie, zorganizowane przez Bractwo Cerkiewne św. Spirydona, w siedzibie Nadleśnictwa Krynki w Poczopku. Choć pogoda nie pozwoliła na uczestnictwo w planowanym wcześniej kuligu, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili zarówno starszym jak i młodszym szereg innych atrakcji.

Na początek - w ramach zabawy, bitwa na śnieżki, spacer wśród drzew oraz domowy bigos i kiełbaska pieczona w urokliwym kominku. Później - jako lekcja przyrody, opowieści o lesie i jego skarbach - faunie i florze Podlasia oraz zwiedzanie silvarium i galerii na skraju puszczy. Na koniec - jako element wielopokoleniowej integracji, rozmowy przy herbacie i wspólne śpiewanie przy blasku ognia. Właśnie tak popołudnie i wieczór spędziło kilkadziesiąt osób, które pomimo niesprzyjającej pogody, postanowiło spędzić tę sobotę aktywnie.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Panu Aleksandrowi Lickiewiczowi wraz z całą załogą Nadleśnictwa Krynki, Kole Gospodyń Wiejskich "Krynkowianie" z kulinarnym kołem "Fajerki", Andrzejowi Kiejko z firmy transportowej VoyagerTrans, Janowi Sadowskiemu z sokólskiej firmy Sedrol oraz osobom dobrej woli, które pragną pozostać anonimowe. Gorące podziękowania kierujemy także na ręce o. Justyna Jaroszuka i Magdaleny Matys - koordynatorów spotkania oraz wszystkich, którzy swoim wkładem organizacyjnym i uczestnictwem stworzyli tę niepowtarzalną rodzinną atmosferę dzisiejszego popołudnia i wieczoru.

 

Adam Matyszczyk

Script logo