Pożegnanie wakacji z Bractwem św. Spirydona

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

Do wieczora trwała dziś zabawa i integracja na pikniku rodzinnym "Pożegnanie wakacji", zorganizowanym przez Bractwo cerkiewne św. Spirydona wraz z parafią św. Jerzego Zwycięzcy w Wierzchlesiu. Spotkanie rozpoczęło się wspólną dziękczynną modlitwą, podczas której wznoszono też prośby do Najwyższego o pomyślność uczniów w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie wszyscy udali się na plac przy miejscowej remizie OSP, gdzie kontynuowano rekreacyjną część spotkania. Miłośnicy aktywności fizycznej mogli wyszaleć się na boisku, amatorów gier objęła opieką wspaniała animatorka, zaś łasuchom nie zabrakło słodkości i kiełbaski z ogniska, słowem - dla każdego coś fajnego.

Tego rodzaju spotkania to nie tylko integracja, ale też próba aktywizacji społeczności. Podczas gdy najmłodsi poznawali się poprzez zabawę, ich rodzice mieli czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. Wierzymy, iż na tej płaszczyźnie można zbudować też poczucie odpowiedzialności zarówno za teraźniejszość jak też przyszłość, a w obliczu wyzwań, zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli chęć do działania na rzecz Cerkwi i ogółu społeczeństwa.

Zarząd Bractwa pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania o. Adrianowi Charytoniukowi wraz z matuszką Ewą, Radzie Parafialnej, Adamowi Kiszukowi, druhom OSP oraz całej wspólnocie wiernych z Wierzchlesia, za wspaniałe przyjęcie tak licznej grupy osób. Wyrazy uznania należą się też przyjaciołom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia oraz Ewie i Grzegorzowi Kuklicz za koordynację oraz wspaniałą animację zabaw dla najmłodszych.

 

Adam Matyszczyk

 

Script logo