Urodziny Bractwa św. Spirydona

  • Foto: Adam Matyszczyk

    Foto: Adam Matyszczyk

W minioną niedzielę Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu świętowało swoje pierwsze urodziny. Dzieci, młodzież, rodzice oraz opiekunowie duchowi, piękne, słoneczne popołudnie spędzili na placu przy plebanii w Krynkach, a poprzedzona modlitwą zabawa, trwała do późnego wieczora.

Organizacją czasu dla najmłodszych zajęli się animatorzy z Teatru „Magik”, zaś pobyt starszym uczestnikom uświetnił występ zespołu rodzinnego Triada.

- Dzisiaj zebraliśmy się w tej oto świątyni w Krynkach, w miejscu dla nas szczególnym i przyjemnym, aby po raz pierwszy cieszyć się rocznicą – można powiedzieć becikową rocznicą, czyli pierwszymi urodzinami Bractwa Cerkiewnego św. Spirydona. Bractwo, z błogosławieństwa naszego arcypasterza władyki Jakuba, zostało powołane do działania przede wszystkim po to, byśmy mogli wychwalać Zmartwychwstałego Chrystusa (...) - powiedział o. Justyn Jaroszuk, opiekun duchowy Bractwa.

Tego rodzaju spotkania to zarówno integracja, jak też próba aktywizacji społeczności. Podczas gdy najmłodsi poznawali się poprzez zabawę, ich rodzice mieli czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. Wierzymy, iż na tej płaszczyźnie można zbudować też poczucie odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłe pokolenia, a w obliczu wyzwań, zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli chęć do działania na rzecz Cerkwi i ogółu społeczeństwa. 

Bractwo pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w różne inicjatywy i działania, proboszczowi Kryńskiej wspólnoty o. Piotrowi Charytoniukowi oraz miejscowej Radzie Parafialnej za ciepłe i serdeczne przyjęcie, opiekunom duchowym za wsparcie i motywację oraz wszystkim uczestnikom niedzielnego spotkania za wspólnie spędzony czas.

 

Adam Matyszczyk

Script logo