Wspaniała zabawa na festynie rodzinnym w Jacznie

  • Foto: Tomasz Hanczaruk

    Foto: Tomasz Hanczaruk

Wczorajszego popołudnia w centrum Jaczna był gwarno i wesoło, a to za sprawą pikniku rodzinnego, na który z bliska i daleka przyjechali rodzice wraz ze swoimi pociechami. Przy pięknej słonecznej pogodzie i dźwiękach muzyki, dobra zabawa trwała do późnego wieczora.

Najmłodsi ochoczo korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, w przerwach delektując się popcornem, watą cukrową i lodami. Ci nieco starsi z zaciekawieniem oglądali sprzęt Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej, poznając tajniki służby Ojczyźnie. Rodzice wymieniali się doświadczeniami zaś wszyscy mogli posilić się pysznym bigosem czy kiełbaską z ogniska. Podczas imprezy rozstrzygnięto też konkurs pt.: "Ja w cerkwi". Jury miało tak trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy, że postanowiło wszystkim uczestnikom przyznać ex aequo pierwsze miejsce i atrakcyjne nagrody. Dodatkowy laur publiczności, po pasjonującym i wyrównanym głosowaniu internetowym na profilu Bliżej Cerkwi, otrzymał Wiktor Matyszczyk.   

- Bardzo się cieszę, że jesteście tu dziś z nami. Prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji. Bawcie się dobrze i korzystajcie ze wszystkich atrakcji. Mam nadzieję, że ta impreza wpisze się już na stałe w parafialny kalendarz - powiedział organizator przedsięwzięcia o. Piotr Hanczaruk.

Wydarzenie nie mogło by się odbyć bez wsparcia sponsorów. Organizatorzy składają serdecznie podziękowania: Agencji Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach; Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej w Suwałkach oraz Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Sokółce.

 

Adam Matyszczyk

Script logo