Wspólna wieczorna modlitwa - transmisja online z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie

"Kto z niezachwianą wiarą wznosi prośby modlitewne do Przenajświętszej Bogarodzicy, nigdy nie bywa zawiedziony, ale zawsze zostaje usłyszany i wynagrodzony zgodnie z pobożnym życzeniem" - św. Dymitr Rostowski. W związku kolejnymi obostrzeniami dotyczącymi zgromadzeń, które wprowadzono by walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie gorąco zaprasza do wspólnej wieczornej modlitwy. Codziennie o godz. 19.00, w parafialnej cerkwi, transmitowany na żywo będzie akatyst przed Jaczniańską Ikoną Matki Bożej oraz molebien za zdrowie, wraz z prośbami z „modlitwy w czasie morowego powietrza”. Nabożeństwo sprawowane będzie zarówno w języku polskim jak i cerkiewnosłowiańskim.
 
Transmisja na żywo dostępna będzie na naszym kanale pn.: Bliżej Cerkwi w serwisie YouTube oraz na profilu w mediach społecznościowych facebook: - kliknij by uczestniczyć w transmisji
Zachęcamy do tego, by razem czytać i uczestniczyć w nabożeństwach. Poniżej dostępne są teksty akatystu:
 
 
W tym trudnym okresie, który dla naszego pokolenia może być okresem testu naszej wiary, nieustannie wznosimy modlitwy do Boga o miłosierdzie, pomoc i zbawienie. Ponadto będziemy się starali, by każdego dnia zamieszczać na naszym kanale nowe filmy związane z tematyką prawosławia. Mamy ogromną nadzieję, iż będzie to dla Was wszystkich okazja do chwili modlitwy i refleksji, zwłaszcza teraz - w okresie Wielkiego Postu. Już dziś można w skupieniu wysłuchać nagrania modlitw porannych i wieczornych w języku polskim, wraz z grafiką przedstawiającą język cerkiewnosłowiański i jego transkrypcję. 
 
 
„Chryste Boże, dla wstawiennictwa Przeczystej Twojej Matki, Niezwyciężonej Hetmanki, wybaw nas z nadciągających ze wszystkich stron pokus i zmiłuj się nad nami, albowiem Ty jeden jesteś Przyjacielem człowieka. Amen.”
 
Prosimy też o to, by „polubić” czyli zasubskrybować nasz kanał. Subskrybcja to nic innego jak zdeklarowanie, iż kanał się nam podoba i wracamy, by obejrzeć na mim coraz to nowe umieszczane treści. Dzięki temu otrzymacie Państwo powiadomienia o rozpoczęciu transmisji, my zaś będziemy wiedzieli ile osób uczestniczyło wraz z nami we wspólnej modlitwie.
 
 
ks. Piotr Hanczaruk
Adam Matyszczyk
 
 
 
 
Script logo