Zaproszenie na charytatywny piknika dla Olka

  • Mały Aleksander i jego mama Ela

    Mały Aleksander i jego mama Ela

Warto pomagać! To hasło jednej z ogólnopolskich fundacji pomagających dzieciom – hasło jakże prawdziwe i ponadczasowe. Warto pomagać, bo niewiele jest w świecie rzeczy piękniejszych, niż szczery uśmiech dziecka. A dzieci, które potrzebują pomocy są wśród nas, mieszkają nieopodal, są naszymi sąsiadami, są jednymi z nas! Wspólnie możemy pomóc młodemu Aleksandrowi, który bez wsparcia nie poradzi sobie z długotrwałym i kosztownym leczeniem.

Dzielny Olek urodził się z 1 pkt Apgar, w zamartwicy. Niedotlenienie uszkodziło mózg, w następstwie czego dochodzi do komplikacji powodujących padaczkę - zespół West'a. Obecnie udało się ograniczyć steryd, który opanował ataki. Pozwala to na ruszenie do przodu z rozwojem psychoruchowym chłopca. Potrzebna jest jednak intensywna rehabilitacja, aby Olek mógł dogonić rówieśników, a przynajmniej aby mógł samodzielnie funkcjonować.

Rodzice nie zamknęli się w czterech ścianach ze swoim problemem, lecz stawiając czoła przeciwnościom losu, ruszają w trudną i długą drogę ku przyszłości swojego jedynego, ukochanego synka.

Nie pozostańmy obojętni! Każda, nawet najdrobniejsza pomoc, jeśli będzie płynęła od wielu ludzi, może być nieocenioną dla tego uroczego malucha. Będziemy go mogli spotykać na co dzień i z pewnością odwdzięczy się za pomoc szczerym, dziecięcym uśmiechem.

W najbliższy czwartek - 2 sierpnia, o godz. 15.00, na placu przy remizie OSP w Jacznie organizowany jest charytatywny „Piknik dla Olka”. W programie są występy zespołów. Zagrają m.in. Kalinka i Skazka z Białegostoku oraz Cygańskie Serca z Igrył. Ponadto będzie ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz rozmaitości, loteria fantowa oraz licytacje. Miejsce i czas przedsięwzięcia nie jest przypadkowy, gdyż co roku 2 sierpnia setki miejscowych i przyjezdnych odwiedzają Jaczno w związku z uroczystościami pamięci św. Proroka Eliasza, patrona pierwszej cerkwi, która spłonęła 33 lata temu.

Darowizny na leczenia Olka można kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A. nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
koniecznie z dopiskiem: 32360 Sacharko Aleksander darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Rodzice Olka oraz współorganizatorzy wydarzenia: Bractwo Cerkiewne św. Spirydona i Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, z serca dziękują za każdą pomoc.

 

Adam Matyszczyk

Script logo