Zaproszenie na III Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe

 • Oficjalny plakat organizatorów

  Oficjalny plakat organizatorów

Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie oraz Bractwo Cerkiewne św. Spirydona z Tremituntu, mają przyjemność zaprosić na III Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe. Przedsięwzięcie ma na celu integrację, wspólną modlitwę i rozmowę o Bogu oraz zapoznanie się z historią i architekturą obiektów sakralnych na terenie powiatów białostockiego i sokólskiego. To też doskonała okazja do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy miłośnikami motocykli. Impreza odbędzie się w dniach 25-26.05.2019 r.

To już trzeci raz mamy przyjemność zaprosić motocyklistów z różnych zakątków Polski, by pokazać piękno naszego regionu. Parada urokliwymi drogami Białostocczyzny i Sokólszczyzny, szlakiem podlaskich świątyń od Supraśla począwszy, poprzez Wierzchlesie, Szudziałowo, Ostrów Północny, Bohoniki, Sokółkę, Klimówkę, Jaczno i Dąbrowę Białostocką, będzie okazją do poznania zarówno walorów przyrodniczo-turystycznych tych terenów, jak też naszej niepowtarzalnej wielokulturowości. Odwiedzając napotkane po drodze świątynie prawosławne, katolickie i muzułmańskie, chcemy po raz kolejny dać świadectwo wzorcowego współżycia społecznego różnych środowisk. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Starosta Sokólski, Burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski. Przedsięwzięcie wsparł także Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Patronat medialny iSokolka.eu.

Spotkanie zaczynamy w sobotę 25 maja w Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu, gdzie o godz. 7.30 odprawiona zostanie Boska Liturgia oraz krótka modlitwa w intencji motocyklistów. Po dokonaniu zapisów i rozdaniu specjalnie przygotowanych koszulek wszystkim uczestników rajdu, zwiedzimy zabudowania monasteru i wyruszymy w na trasę. W trakcie przejazdu, w Zajeździe u Mahmeda w Bohonikach, zaplanowany jest obiad. Około godziny 17 - 18 dojedziemy do Jaczna, gdzie na uczestników będą czekały kolejne atrakcje. Dzień później o godz. 9.00 odsłużona zostanie Boska Liturgia, zaś od godz. 13.00 motocykliści będą uczestniczyli w uroczystej paradzie, w ramach Dni Dąbrowy Białostockiej.

W tym roku po raz pierwszy współorganizatorem rajdu jest Grupa Ratownicza Medival z Białegostoku. Przez całą drogę będzie nam towarzyszył profesjonalny MotoAmbulans z przeszkolonym ratownikiem. W godzinach wieczornych w Jacznie planowany jest także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wartym podkreślenia jest fakt, iż specjalnie przygotowany i zaadaptowany motocykl został przekazany Grupie Medival w ramach akcji MotoMikołaje w grudniu 2018 r. MotoAmbulans jest w pełni przystosowany do udzielania pomocy. W skład jego wyposażenia wchodzą m.in. standardowe opatrunki i zestawy do unieruchamiania kończyn oraz kręgosłupa. Pojazd jest też przystosowany co zamontowania automatycznego defibrylatora AED. Można powiedzieć, iż jest to taka mała karetka - tylko bez noszy. Obecność ratowników Medival na naszym rajdzie, to kolejny dowód na to, iż ofiarowane dobro wraca! Dar od motocyklistów służy teraz ich bezpieczeństwu. Sama grupa Medival to stowarzyszenie non-profit, które tworzą wolontariusze. Młodzi ludzie pracują społecznie i poświęcają swój wolny czas na pomoc drugiemu człowiekowi w stanach zagrożenia życia i zdrowia.

Wpisowe wynosi 70 zł od uczestnika. Cena zawiera: koszulkę, gadżet motocyklisty, obiad, ognisko, produkty spożywcze na wspólne śniadanie oraz ofiarę na cerkiew. Istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej i noclegu w ośrodku BMP w Jacznie. Chętni proszeni są o poinformowanie o tym podczas zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie. Zapisy prosimy kierować na maila: marek.a@poczta.fm lub telefonicznie pod nr 606-963-923. W wiadomości proszę o podanie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, poczty e-mail, rozmiaru koszulki oraz potrzeby skorzystania z noclegu.

Trasa liczy około 130 km, prosimy o przyjazd z pełnym bakiem paliwa. W Supraślu nieopodal Monasteru jest stacja benzynowa. Po drodze nie mamy przewidzianych postojów na tankowanie. Na całej długości trasa jest asfaltowa. Podczas całego przejazdu poruszamy się drogami publicznymi, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jedziemy w kolumnie i bezwzględnie stosujemy się do poleceń organizatorów. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny motocykl z ubezpieczeniem OC, uprawnienia do prowadzenia danego jednośladu (kierowcy) oraz niezbędny ekwipunek (kask itp.). Osoby korzystające z noclegu powinny zabrać śpiwór.

Ramowy program III Chrześcijańskiego Spotkania Motocyklowego*

Sobota - 25.V

 • 7.00 - przyjazd motocykli na plac przed główną bramą monasteru w Supraślu, zapisy uczestników;
 • 7.30 - uczestnictwo w Boskiej Liturgii w Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu, Molebien za podróżujących, zwiedzanie Monasteru;
 • 10.30 - Wyjazd na trasę;
 • 10.55 - przyjazd do Wierzchlesia, zwiedzanie cerkwi;
 • 12.20 - przyjazd do Szudziałowa, zwiedzanie kościoła;
 • 12.40 - przyjazd do Ostrowia Północnego, zwiedzanie cerkwi;
 • 13.40 - przyjazd do Bohonik, zwiedzanie meczetu, obiad;
 • 14.50 - przyjazd do Sokółki, zwiedzanie kościoła na Oś. Zielonym;
 • 15.15 - przyjazd do Starostwa;
 • 16.00 - przyjazd do Klimówki, zwiedzanie kościoła;
 • 17.10 - przyjazd do Dąbrowy Białostockiej a następnie do Jaczna;
 • 18.30 - pokaz pierwszej pomocy; 
 • 19.00 - integracyjne ognisko, nocleg.

Niedziela - 26.V

 • 9.00 - Boska Liturgia w cerkwi w Jacznie
 • 13.00 - parada motocyklowa w ramach Dni Dąbrowy Białostockiej, zakończenie spotkania.

*program spotkania oraz przedziały czasowe mogą ulec zmianie.

 

o. Piotr Hanczaruk
Marek Andrzejuk
Adam Matyszczyk

Script logo