Zaproszenie na IV Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe

  • Oficjalny plakat organizatorów

    Oficjalny plakat organizatorów

Po dłuższej przerwie wraca wydarzenie, na które wielu czekało z niecierpliwością - Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe. Przedsięwzięcie po raz czwarty organizuje Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie, w tym roku przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Starostwem Powiatowym w Sokółce, Urzędem Gminy Dąbrowa Białostocka oraz Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Suchowoli. 3 czerwca o godz. 8:00 wszystkich miłośników jednośladów, ludzi kochających podlaską przyrodę i zafascynowanych architekturą sakralną i duchowością chrześcijaństwa, zapraszamy do Samogródu, skąd po krótkiej modlitwie w miejscowej cerkwi śww. app. Piotra i Pawła, wyruszymy w 100-kilometrową podróż.

Z bliska i z daleka - przyjeżdżajcie, by poznać Podlasie, zarówno od strony przyrodniczo-turystycznej, jak też naszej niepowtarzalnej wielokulturowości. Wspólnie przejedziemy szlakiem świątyń Sokólszczyzny, poznamy miejsca z bogatą historią, wyjątkową architekturą oraz te, które dopiero powstają jako ważne pomniki przeszłości. Dla przyszłości z kolei damy świadectwo wzorowego współżycia mieszkających tu środowisk, kultur i religii. Nacieszymy oczy pasjonatów, sprawimy radość najmłodszym i wymienimy się cennymi doświadczeniami.

Wpisowe wynosi 50 zł od uczestnika. Cena zawiera: koszulkę, praktyczny gadżet, obiad, ognisko z poczęstunkiem oraz ofiarę na cerkiew. Istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej (w piątek 2 czerwca) i noclegu w ośrodku BMP w Jacznie, gdzie także zapewniony będzie nocleg z soboty na niedzielę. Niedzielnego poranka o. Piotr Hanczaruk wszystkich zaprasza do uczestnictwa w uroczystej Boskiej Liturgii w dniu Pięćdziesiątnicy - wspomnienia Trójcy Świętej.

Trasa liczy około 100 km - jej szczegółowy przebieg przedstawimy niebawem na łamach witryny cerkiew-sokolka.pl. Po drodze nie mamy przewidzianych postojów na tankowanie, dlatego też prosimy o przyjazd z pełnym bakiem paliwa. Na całej długości trasa jest asfaltowa. Podczas przejazdu poruszać się będziemy drogami publicznymi, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jechać będziemy w kolumnie, dlatego prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń organizatorów oraz liderów kolumny. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny motocykl z ubezpieczeniem OC, uprawnienia do prowadzenia danego jednośladu (kierowcy) oraz niezbędny ekwipunek (kask itp.). Osoby korzystające z noclegu powinny także zabrać śpiwór/materac/karimatę.

Zapisy prosimy kierować na adres mailowy: parafiajaczno@gmail.com lub telefonicznie pod nr 660 661 234. W wiadomości prosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, poczty e-mail, rozmiaru koszulki oraz potrzeby skorzystania z noclegu. Wpłat wpisowego prosimy dokonywać na nr konta parafii: 03 8093 0000 0032 5187 2000 0010, z podaniem imienia i nazwiska uczestników.

Do zobaczenia!

 

Adam Matyszczyk

 

 

Script logo