Aktualności

 • Foto: o. Justyn Jaroszuk

  Archiwum 2015-05-06 - Święto w Jurowlanach

  2015-05-06
  W minioną środę w Jurowlanach, wierni i duchowni uczestniczyli w uroczystych nabożeństwach z okazji wspomnienia św. wielkiego męczennika Jerzego Zwycięzcy. Molebnowi z małym poświęceniem wody oraz Boskiej Liturgii przewodniczył ks. Jarosław Grygiewicz z Kuźnicy, w asyście miejscowego proboszcza ks. Mirosława Łuciuka, ks.Justyna Jaroszuka z Sokółki oraz ks. Marka Kozłowskiego z Augustowa.

 • Foto: Joanna Stelmaszuk-Troc

  Archiwum 2016-07-07 - Święto w Starej Grzybowszczyźnie

  2016-07-07
  - Wysławiamy dziś największego z proroków, Ostatniego proroka Starego Testamentu i pierwszego Nowego Testamentu - mówił w miniony czwartek (7.VII) ks. Jarosław Grygiewicz z Kuźnicy, podczas uroczystości w cerkwi w Grzybowszczyźnie Starej, filialnej świątyni parafii w Ostrowie Północnym. Tam także świętowano predstolnyj praznik. Podczas małego poświęcenia wody i Boskiej Liturgii, wraz z duchownymi – poza ks. Jarosławem, byli to: tutejszy proboszcz ks. mitrat Aleksander Klimuk, ks. Paweł Łapiński z Wasilkowa i ks. Adrian Charytoniuk z Samogródu – modlili się licznie zebrani wierni. Odczuwało się kameralny nastrój i swego rodzaju pełnię. Tego dnia św. Jan zgromadził wokół siebie dzieci, młodzież, studentów, ludzi w średnim wieku oraz tych najstarszych. Takich, którzy przyjeżdżają do tej, położonej w puszczy świątyni, na każde nabożeństwo jak też pielgrzymów, którzy przybyli tu po raz pierwszy.

 • Foto: parafia w Wierzchlesiu

  Archiwum 2015-05-06 - Święto w Wierzchlesiu

  2015-05-06
  6 maja, mimo niesprzyjającej pogody, wierni parafii w Wierzchlesiu tłumnie przybyli do świątyni, by w uroczysty sposób wspomnieć patrona swojej Cerkwi, św. wielkiego męczennika Jerzego Zwycięzcę. Liturgiczne uroczystości rozpoczęły się od molebnu z małym poświęceniem wody, odprawionego przez ks. prot. Piotra Charytoniuka z Krynek. Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Aleksander Klimuk z Ostrowa Północnego w asyście ks. Piotra oraz miejscowego proboszcza, ks. Adriana Charytoniuka. Padający deszcz nie przeszkodził też w modlitwie i oświęceniu grobów na przycerkiewnym cmentarzu.

 • Foto: Daniel Szczurko

  Archiwum 2015-05-21 - Święto parafialne w Dąbrowie Białostockiej

  2015-05-21
  Rok rocznie 21 maja, cerkiewne dzwony zapraszają wiernych dąbrowskiej parafii na liturgiczne uroczystości święta parafialniego. W tym roku, zebrani mieli podwójną okazję do świętowania, gdyż dzień wspomnienia patrona miejscowej Cerkwi, św. ap. Jana Teologa, zbiegł się z innym ważnym świętem - Wniebowstąpieniem Pańskim. 

 • Foto: Adam Matyszczyk

  Archiwum 2017-05-27 - I Chrześcijańskie Spotkanie Motocyklowe

  2017-05-27
  Modlić się można na wiele sposobów, w różnych okolicznościach, bez względu na pogodę czy porę dnia. Na pomysł nietypowej formy modlitwy wpadł wraz z grupą przyjaciół proboszcz parafii w Jacznie, ks. Piotr Hanczaruk. Postanowił on zorganizować spotkanie motocyklistów, by wraz z nimi wyruszyć w podróż po Sokólszczyźnie, śladami cerkwi i kościołów. Motocykl daje poczucie wolności i niezależności, a także ogromną frajdę z jazdy. Jednak nad bezpieczeństwem zawsze czuwa Bóg, dlatego dzisjejsze spotkanie i jutrzejsza parada to nie tylko integracja i wymiana doświadczeń miłośników jednośladów, ale też rozmowa o Bogu i swoista modlitwa, by z każdej wyprawy zawsze szczęśliwie wrócić do domu.

Script logo